Kézilabda Liga Kupa

2022.01.17. 21:49

Dicséret a fiatal bakonyiaknak

Továbbra is hibátlan a férfi kézilabda Liga Kupában a Fejér-B.Á.L. Veszprém, amely, feladva pályaválasztói jogát, mindkét soron következő meccsét Szigetszentmiklóson játszotta le.

A 17 esztendős Fercsik Dániel két gólt lőtt a Liga Kupa-meccsen

Forrás: Fejér-B.Á.L. Veszprém/Cseh Péter

SzKSK-Fejér-B. Á. L. 22-39 (14-20)

Szigetszentmiklós, 50 néző. V.: Altmár, Horváth K. Szigetszentmiklós: Vitáris (kapus) Szamos 1, Kavin 2, Tóth D., Hódi 1, Takács Z. 1, Szabó B. 3, Varga L. 3, Spacsek, Bali 1, Pál 1, Márton B. 1, Marcsek 1, Bóka 4 (1). Edző: Horváth Csaba. Fejér-B.Á.L. Veszprém: Miklós, Kaiser (kapusok) Somogyi 6, Szmetán P. 4, Hári 6 (3), Fercsik D. 1 (1), Seregi 4 (1), Tóth M. 1, Tóth J., Preszter 2 (1), Széles 8, Farkas 2, Vajda H. 4, Szatmári 1 (1). Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 4, ill. perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/7.

Villámrajtot vett a Veszprém (0-4), a hazaiak első találatára több mint öt percet kellett várni. Állandósult a vendégek öthat gólos különbsége. A második félidő elejét megnyomta a Veszprém, Széles és Seregi vezérletével eldöntötte a mérkőzést (16-30). Tombor Csaba a fiataloknak is lehetőséget adott, akik közül többen góllal hálálták meg a bizalmat.

Fejér-B.Á.L.-SzKSK 30-21 (16-9)

Szigetszentmiklós, 60 néző. V.: Rontó, Szanyi. Fejér-B.Á.L. Veszprém: Kaiser, Miklós (kapusok) Szmetán P. 5, Hári 2 (1), Fercsik D. 2, Fazekas, Seregi 7, Tóth M. 1, Tóth J. 1, Preszter 1, Széles 3, Uhrin 1, Vajda H. 6, Szatmári 1. Edző: Tombor Csaba. Szigetszentmiklós: Kovács R., Both (kapusok) Szamos 1, Tóth D. 2, Takács Z. 2, Szabó B. 6, Szabó Gy. 3, Spacsek 1, Bali 4, Pál, Marcsek, Bóka 2. Edző: Horváth Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hetesek: 4/2, ill. -.

Ez a találkozó már szorosabban alakult, de a veszprémiek győzelme így sem forgott veszélyben. A Fejér-B.Á.L. 8-3-ra meglépett, és ezt a különbséget tovább növelte a félidőig.

Szünet után egy 3-0-s szériával már 19-9-re állt a meccs. Kisebb hullámvölgy után 20- 14-re felzárkóztak a vendégek. Tombor edző időt kért, rendezte a sorokat.

Örömteli, hogy a fiatalok ismét pályára léphettek, például a még mindig csak 17 éves Fercsik Dániel két gólt is szerzett.