Női röplabda NB I

2022.02.22. 19:07

Izgalmas és fordulatos mérkőzés

Hatalmas küzdelemben nagyon fontos, három pontot érő győzelmet szerzett a Veszprémi Egyetem SC a Kispest ellen a női röplabda NB I.-ben.

VESC-Kispest SE 3-1 (-20, 19, 22, 24)

Veszprém, 100 néző. V.: Széll, Vigh. CoreComm-VESC: Hajós 12, Bozsó 2, Pós 2, Miller 23, Miklós 8, Sherwin 28. Csere: Tóth, Iglói (liberók), Molnár-Pintér 3. Edző: Szokolikné Kalmár Judit.

Kispest: Németh 2, Lisztes 13, Szabó 4, Dani 23, Horváth 7, Benedek 16. Csere: Karkusz (liberó), Nagy 1, Vígh, Kőszegi 4, Törköly 1. Edző: Takács Gergely.

Jól kezdett a Veszprém: Sherwin és Molnár-Pintér pontjaival vezetett, majd a Kispest előbb egyenlített (10- 10), aztán a vezetést is átvette (10-12). Miller remek megoldásaival utolérte riválisát a bakonyi csapat (13-13), ám Dani nyitásaira nem volt ellenszer (13-18). A hajrában már nem engedte ki a kezéből a vezetést a Kispest (0-1). A hátrány felpaprikázta a veszprémieket, és Sherwin ásza után 10-5-re megléptek. Állandósult a különbség, sőt a játékrész végére 19-12 állt a kijelzőn. A hazaiak könnyedén egyenlítettek (1-1).

A harmadik játékban csak 3-3-ig haladtak fej fej mellett a csapatok, ezután Sherwin és Miller gondoskodottróla, hogy a Veszprém nagy előnyt építsen ki (15-8). A két légióson kívül mindenki igyekezett, így 22-17-es állásnál érkeztünk el a hajrához. Végül egy remek sánccal és Sherwin pontjával lezárták a játszmát (2-1).

Végletekig izgalmas és fordulatos csata bontakozott ki a negyedik felvonásban. A hajrában a jobban koncentráló VESC lezárta a mérkőzést.

Szokolikné Kalmár Judit: Nagyon büszke vagyok a lányokra, akik csapatként küzdve szerezték meg ezt az értékes három pontot.