Szoros vereség a pécsiek ellen

2022.02.14. 18:55

Kikapott idegenben a veszprémi csapat

Csak a második negyedben tudott vezetni, így szoros vereséget szenvedett a Veszprém Kosárlabda Klub a Pécs otthonában a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Horváth Ákos tizenhét pontja is kevés volt a sikerhez

Forrás: Hunbasket.hu

Pécs-Veszprém KK 84-79 (24-20, 24-25, 22-16, 14-18)

Pécs. V.: Varga, Vadász, Borgula. PVSK: Fülöp, Laufer 7/3, Farkas 18/12, Goldring 9, Futó 17. Csere: Mándity 2, Hogye 2, Erdei, Popadic 4/3, Meleg 25/9. Edző: Juhász Olivér. Veszprémi Kosárlabda Klub: Füzi 5, Dancsecs 8/6, Glogovac 25/3, Szabó 13/3, Glatz 2. Csere: Gárdai, Horváth 17/6, Szeifert, Birkás 9/6. Edző: Zeljko Lukajic.

Továbbra sem számíthatott Zeljko Lukajic Tóth Norbertre. Futó és Farkas pontjaival villámrajtot vett a Pécs (7-2). Sőt Meleg triplájával 14-7-re vezettek a hazaiak. Szabó hármasa jókor érkezett (16-12), majd Glogovac remek megoldásaival már csak két pont volt közte (18-16). Meleg és Goldring nem hagyta annyiban a dolgot, a negyed végén 24-20 állt a kijelzőn.

Fordulatos második negyedet láthattunk, ahol Horváth vezérletével többször is átvette a vezetést a Veszprém: előbb 24-26-ra, majd 33-34-re fordított, ám a pécsiek oldalán mindig akadt valaki, aki ezekben a szituációkban pontosan célzott, így a félidőben 48-45-re állt a meccs. A 24. percben ismét utolérte ellenfelét a VKK (50-50), azonban nem sokáig örülhettünk, mert Laufer és Meleg tripláival 67-57-re alakult a mérkőzés. A negyed végén 70-61-re vezetett a Pécs.

Az utolsó játékrészben Farkas és Futó pontjaival ismét két számjegyű volt a különbség (33. perc: 78-65). Sajnos a Veszprém továbbra is pontatlanul célzott, és emiatt képtelen volt felzárkózni (82-71). A pécsiek már a kezükben érezték a győzelmet, elkönnyelműsködtek néhány helyzetet, míg a veszprémieknél Dancsecs távolról és Glogovac is betalált (82-76). Futó újabb kosara viszont egyértelműsítette a kialakult helyzetet, a találkozót Birkás triplája zárta le.

Nem játszott jól a Veszprém, szinte végig futott az eredmény után, így nem jött össze a győzelem. A VKK így jelenleg ötödik a tabellán.

Zeljko Lukajic: - A házigazdák nagyon jól védekeztek, agresszivitásuk megfogott minket. Mi csak a második félidőben tudtuk felvenni a kesztyűt. A Pécs kiemelkedően szedte a támadólepattanókat. Nekünk leginkább a csapatösszetétellel vannak gondjaink, mindössze egyetlen, az ötös poszton bevethető játékosunk van, ezért mindenképpen erősítenünk kell, ha többet szeretnénk elérni.