Kosárlabda

2022.02.17. 13:15

Nem sikerült a bravúr a pápai csapatnak

A kosárlabda NB I/B piros csoportjának 17. fordulójában nem tudott meglepetést okozni a Conoil Pápa KC, mely a tabella második helyén álló Jászberény otthonában 16 pontos vereséget szenvedett.

Napló

Forrás: Pixabay

Jászberényi KSE– Conoil Pápa KC 100–84 (32–24, 24–24, 16–26, 28–10)

Jászberény, 300 néző. V: Sallai, Gergely, Oláh. Jászberény: Lewis 7/3, Nagy S. 9/6, Velkey 22/9, Djukics 5/3, Olasz 12. Csere: Homoki 23, Kucsora 13, Meleg 5/3, Várbíró 4. Edző: Földi Sándor. Conoil Pápa KC: Murai 23/3, Sonyák 19/9, Németh 8, Hódi 13/9, Koma 11/3. Cserék: Varga 4, Horváth 6/6, Erdei , Kasza, Szabó, Kovács. Edző: Vajda Balázs.

6-0-s kezdés után Murai szerezte a pápaiak első kosarát, akik a döcögős kezdés után összeszedték magukat, hiszen egészen 9-7-ig sikerült zárkózni. A negyed derekán megint egy 8-0-ás sorozatot mutatott a Jászberény, Sonyák és Horváth hármasával zárkózott a Pápa, mely így is sok pontot kapott az első negyedben (10. perc 32-24). A második felvonásban sem változott nagyban a játék képe, a berényi csapat őrizte kétszámjegyű előnyét és hiába produkált egy 0-9-es periódust a Vajda-legénység, a félidőben nyolc pont volt a különbség (56-48). Kiválóan kezdte a nagyszünet utáni negyedet a Pápa, jó védekezéssel fokozatosan dolgozta le hátrányát, olyannyira, hogy a 26. percben Németh büntetői és Varga ziccere után már ők vezettek (63-66). Hódi és Sonyák tripláját követően (64-72) Földi Sándor edző időt kért, ami meghozta a hazai nézők által remélt fordulatot, hiszen védekezést váltott a Jászberény és újból nyílttá tette a párharcot (30.perc 72-74). A hazaiak lendülete kitartott a folytatásra is, 9-0-val indult az utolsó tíz perc, innen pedig már nem volt visszaút a vendégek számára. A 100-84-es végeredményt Homoki ziccere alakította ki.

Vajda Balázs: Az elején úgy tűnt, hogy sima mérkőzés lesz, a folytatásban azonban a srácok nagyon jól ráéreztek a védekezésre. Nagyon örülök annak, hogy olyan mérkőzést tudtunk Jászberényben játszani, amelyben a kosárlabda szépségei domináltak, hiszen voltak remek távoli dobások, jó centermunka és látványos kosarak is. Bennünket az zavart meg, amikor a harmadik negyed végén a Jászberény zónavédekezésre váltott, s a fiataljaival eldöntötte a folytatásban a mérkőzést. Akkor mi összeroppantunk, de ennek ellenére elégedett vagyok a fiúkkal.