Felemás hétvége

2022.02.15. 18:22

Tartja második helyét a BFKA-Veszprém

Fontos győzelmet könyvelhetett el a BFKA-Veszprém alakulata a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában. A BFKA-Balatonfürednek ezúttal nem jutott pont.

Pergel Andrej hét gólt szerzett a Győr ellen

Forrás: Pesthy Márton/Napló

BFKA-Veszprém–Győr 29-26 (13-13)

Veszprém, 150 néző. V.:  Győr, Hadas. BFKA-Veszprém: Mikler (kapus) – Szűcs 2, Körtélyesi 1, Pergel 7, Szabó T. 7, Almásy 1, Csányi 5 (3), Nagy Á., Tóth I. 2, Pintér, Végh 1, Bene 1, Horváth M. 2. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, a veszprémiek sokat hibáztak (8. perc: 2-5). Mikler védései után sem sikerült a felzárkózás, ügyesen tartotta háromgólos előnyét a Győr (17. perc: 5-8). Dankovic edző a 19. percben elégelte meg a látottakat, rövid időkérése után megkezdte a felzárkózást csapata: Szűcs duplájával egyre csökkent a hátrány (20. perc: 8-9). Aztán percekre leállt a gólgyártás és a sok hibát hozó etap végén Szabó kicsikarta az egyenlítést (9-9). Sőt, Csányi hetese után már itt volt az előny (10-9). Közel tíz perces gólnélküli időszakot zárt le Sokoray a túloldalon. A félidő végén 13-13 állt a kijelzőn.

A szünet után 16-16-ig fej, fej mellett haladtak a küzdő felek, aztán a Veszprém magához ragadta a kezdeményezést és egy 3-0-ás szériával 19-16-re meglépett. Kapaszkodott a Győr, ám a hazaiaknál mindig akadt valaki, aki hozzá tudott szólni a mérkőzéshez (25-21). A hajrában jól őrizte előnyét a Veszprém és végül 29-26-os sikert aratott a küzdelmes összecsapáson.

Tatai AC–BFKA-Balatonfüred 31-23 (12-10)

Tata, 100 néző. V.: Barna, Kovács. BFKA-Balatonfüred: Hermann Á., Ágoston (kapusok), Kovács B. 7, Fadhle 1, Jánosi 6, Szmetán M. 6 (3), Gálfi, Frauenberger 1, Határ, Tormás-Nemeshalmi 1, Klucsik 1. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Villámrajtot vett a Tatai AC és 4-1-re elhúzott (5. perc). A sok hibával kézilabdázó balatoniak Kovács góljával szépítettek, de ezután hosszú percekre leálltak a gólgyártással. A 11. percben már 7-2 állt a kijelzőn.

Kovács újabb góljával kezdte meg a kilábalást a Füred, de a rutinos Iváncsik Tamás találataival ismét ötre nőtt a differencia (10-5).

Jánosi és Kovács vette hátára a csapatát, próbálták meccsben tartani az akadémistákat (12-10).

A térfélcserét követően gyorsan visszaállt az ötgólos különbség (41. perc: 18-13), majd egy hármas szériával visszajöttek a balatonir emények (18-16). Ezt követően azonban öt percig nem tudott betalálni a tóparti csapat, amit a Tata kihasznált, így 21-17-ről indult meg a hajrá. Az utolsó percekben a tatai kezek magabiztosak maradtak, a vendégek túl sokat hibáztak, így nem volt esély a pontszerzésre.