Kosárlabda NB I/B

2022.02.21. 18:10

Tizenöt ponttal kapott ki a veszprémi csapat

Nem várt vereséget szenvedett a Veszprém Kosárlabda Klub a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában a MAFC otthonában. A VKK így már csak hatodik a tabellán.

A veszprémiek játékosa, Füzi Róbert hét pontot szerzett

Forrás: Pesthy Márton/Napló

MAFC–Veszprém Kosárlabda Klub 100-85 (29-25, 23-25, 26-18, 22-17)

Budapest. V.: Pozsonyi, Lengyel, Vida. MAFC: Csapai 22/3, Tóth 20/9, Bordács 38/3, Kovács 20, Pintér. Csere: Polgárdy, Pfandler, Komma, Herló. Edző: Garai Péter.

Veszprémi Kosárlabda Klub: Horváth 21/12, Dancsecs 2, Glogovac 26/3, Szabó 17/9, Glatz 12/6. Csere: Füzi 7/3, Birkás. Edző: Zeljko Lukajic.

A nyolcadik helyen álló MAFC otthonába látogatott a Veszprém, amelynek soraiból továbbra is hiányzott a könyöksérüléssel bajlódó Tóth Norbert.

Szabó és Glogovac pontjaival 8-2-vel nyitott a Veszprém, azonban Bordács kosaraival gyorsan utolérte ellenfelét a MAFC (10-13), sőt Bordács és Csapai akcióival meg is fordult az állás (19-15). Glatz triplája jókor érkezett, azonban Bordács feltartóztathatatlannak bizonyult a palánk alatt, a negyed Füzi kosarával zárult (29-25).

A második játékrészben többször két-három pontra megközelítette ellenfelét a Veszprém, azonban egyszer sem tudta utolérni, előbb 35-33-as, majd 46-43-as állás alakult ki, a félidőben 52-50 állt a kijelzőn.

A nagyszünet után Szabó vette hátára a csapatát, zsinórban öt pontot szerzett (56-55), ám a túloldalon Tóth P. is pontosan célzott távolról (59-55). A 26. percben egyetlen veszprémi kosár esett, ellenben a MAFC részéről Csapai, Kovács és Bordács is betalált, így először nőtt tíz pontra a hazaiak előnye (69-59).

Ekkor Horváth Ákos pillanatai következtek, fel is zárkózott a Veszprém Kosárlabda Klub 71-68-ra. A negyed utolsó perceiben azonban ismét a MAFC célzott pontosabban, így a záró felvonás előtt 78-68 volt az eredmény.

A palánk alatti területet a MAFC uralta, sorsdöntő lepattanók landoltak a fővárosiak kezében, így a Veszprémnek nem volt esélye a felzárkózásra (31. perc: 83-70). Ráadásul a bakonyiak pontatlanul céloztak, így aztán öt perccel a vége előtt már 93-74-et mutatott a kijelző. Szabó triplája sem hozta lendületbe a társakat, akik közül a hátralévő időben csupán Glogovac szerzett pontot, majd a meccs végén Glatz büntetőből talált be. Eközben a MAFC Tóth P. sikeres hármasával elérte a száz pontot (100-79). A várt csata elmaradt, a MAFC biztosan nyerte a találkozót a szebb napokat látott VKK ellen.

Zeljko Lukajic: – Nagyon jól felkészültünk a találkozóra, de az meglepett minket, hogy három magas emberrel kezdte a mérkőzést a MAFC. Úgy vélem, ellenfelünk felismerte, hol kell minket támadni. Dolgoznunk kell tovább azon, hogy kijavítsuk a hibáinkat és továbbfejlődjünk.