Kellemetlen kosaras fiaskó

2022.03.11. 20:06

Megérdemelten nyert a Pécs Veszprémben

Hiába vezetett többször is több mint tíz ponttal a Veszprém Kosárlabda Klub, végül tízpontos vereséget szenvedett a Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs ellen (69-79).

Forrás: Pixabay

Pedig ragyogóan kezdődött a mérkőzés, Horváth Ákos vezérletével előbb 11-5-re, aztán 20-10-re is meglépett a VKK. Horváth valóban elemében volt, távolról és közelről egyaránt eredményes tudott lenni. A negyed végén 29-10-re állt a meccs. A folytatásban sok hiba tördelte a játékot, azonban a Baranya megyeiek percről percre közelebb férkőztek a bakonyiakhoz. A félidőben 42-35 állt a kijelzőn.

A térfélcsere után, a harmadik negyedben még képes volt feltartóztatni a pécsi rohamokat a Veszprém, azonban már ott lihegtek az akadémisták a vendéglátók nyakán (46-43, 54-50). A játékrész végén 64-54-es előnye volt a VKK-nak. Az utolsó negyedben azonban nem várt fordulat következett, a Veszprém gyakorlatilag hét percen át képtelen volt a gyűrűbe találni, a Pécs így könnyedén fordított és megérdemelten nyert.

Eredmény: VKK-NKA Pécs 69-79 (29-20, 13-15, 22-19, 5-25).