A Veszprém nem bírt az Orosházával

2022.04.25. 14:23

Nagyszerű győzelmet szereztek a fürediek

Hazai pályán szenvedett vereséget a férfi kézilabda NB I/B felsőházában a BFKA-Veszprém, míg az alsóházban a BFKA-Balatonfüred remek sikert ünnepelhetett.

Forrás: Pesthy Márton/Napló

BFKA-Veszprém–Orosháza 33-37 (20-19)
Veszprém, 150 néző. V.: Paska, Vastag. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler – Szűcs 1, Körtélyesi, Markovics 3, Bakos 1, Pergel 9, Szabó T. 2, Csányi 5 (2), Tóth I. 2, Végh 1, Balogh B., Bene Zs., Horváth M. 1, Dobi 8. Edző: Dinko Dankovic.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.
Villámrajtot vettek a vendégek (0-4), az első hazai gólra majdnem öt percet kellett várni, ekkor Dobi volt eredményes. Újabb orosházi találat után időt kértek a hazaiak. Továbbra sem találta a ritmust azonban a Veszprém, négygólos távolságból követte ellenfelét (4-8).
A 10. percben nagy lehetőséghez érkezett a házigazda, kettős emberelőnybe került, sikerült is felzárkózni 6-8-ra, de az egyenlítésre a 17. percig várni kellett. Pergel és Dobi vette hátára a csapatát és előbb 11-11-re, majd 19-17-re alakult az állás. A félidőben csak egy gól volt a különbség.
Szünet után Dobi szerzett üreskapus találatot, azonban Horváth kiállítása után kissé megtorpantak a bakonyiak, s ezt kihasználva 22-23-ra fordított a rivális. Ettől fogva rendre a vendégek mentek elöl, üldözte, hajszolta ellenfelét a Veszprém, ám a hajrában becsúszó hibák miatt már nem tudta utolérni. Az Orosháza megérdemelten nyert.
Az állás: 1. Budai Farkasok 17, 2. Cegléd 15, 3. Orosháza 15, 4. PLER 14, 5. Békési FKC 13, 6. Tatai AC 13, 7. Salgótarján 12, 8. BFKA-Veszprém 11.
BFKA-Balatonfüred–Vecsés 29-24 (13-13)
Balatonfüred, 70 néző. V.: Asztalos, Szalay. BFKA-Balatonfüred: Hermann Á., Ágoston – Kovács B. 1 (1), Jánosi 7, Szmetán M. 9, (1) Mellák 3, Klucsik 2, Kepess 3, Frauenberger 1, Hutvágner Á. 1, Határ. Edző: Kis Ákos.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5.
Az alsóházi összecsapás Szmetán Máté góljával indult, és további jó megmozdulásaival 4-2-re elhúzott a Füred. Nem sokáig örülhettünk azonban, mert Antal Máté egyenlített (4-4). A vendégek olyannyira belejöttek a gólgyártásba, hogy a 16. percben már hárommal a hazaiak előtt jártak, 5-8. Mellák fújt riadót, és Jánosi vezérletével 10-9-re fordított a tóparti csapat (21. perc). Időt kért a Vecsés, sikerült rendezni a sorokat, ismét a vendégek léptek el, 10-12. Szmetán jókor villant, egyenlő állással vonultak pihenőre a csapatok, 13-13.
A szünet után a balatoniak egy 5-0-s sorozattal állva hagyták ellenfelüket (18-13). A Pest megyei gárda mindent megpróbált a felzárkózás érdekében, előbb 19-16-ra, aztán 23-21-ra jött fel. Sőt, kettős kiállítás dacára gólt szerzett, és ismét szoros volt az állás, 23-22. Jánosi maradt higgadt, és Ágoston is elkapta a fonalat, így egy újabb szériával 28-23-ra meglépett a Füred. Az utolsó hazai gólt Szmetán Máté jegyezte, így alakult ki a 29-24-es végeredmény.
Az állás: 1. Százhalombattai KE 18, 2. BFKA-Balatonfüred 18, 3. Agrofeed ETO Uni Győr 16, 4. Pick Szeged U21 16.