Fazekas Gergő keze nem remegett

2022.05.01. 11:38

A bennmaradás még nem biztos, de nagyon közel került hozzá a Veszprém

Idegenben sikerült pontot szereznie a Fejér-B.Á.L. Veszprém alakulatának: Budakalászon két másodperccel a vége előtt Fazekas Gergő góljával 25-25-ös eredményt csikart ki, így most tizedik a férfi kézilabda NB I tabelláján.

Budakalász–Fejér-B.Á.L. Veszprém 25–25 (14–13)
Budakalász, 400 néző. Vezette: Rontó, Szanyi Budakalász: Váczi D. – Varjú, Sinkovits 6, Kiss 4, Tyiskov, Koncz 3, Holpert 4 Csere: Gjorgjeski (kapus), Fórizs, Maracskó 1, Vrhovina, Dávid M., Kovács D., Juric-Grgic 4 (2), Schmid, Mikhalin 3. Edző: Csoknyai István. Fejér-B.Á.L. Veszprém: Borbély – Szmetán 1, Széles 1, Bugyáki, Vajda 6, Fazekas 7, Hári 3 (3). Csere: Miklós (kapus), Tóth P. 1, Somogyi, Éles B. 2, Kristóf 3, Seregi, Tóth M. 1, Tóth J. Edző: Éles József.
Kiállítások: 14, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–1. 14. p.: 5–5. 21. p.: 8–9. 28. p.: 13–13. 36. p.: 17–15. 42. p.: 21–16. 56. p.: 24–24.
Rendkívül fordulatos és izgalmas találkozót vívott a két fél, akik már ebben a szezonban hetedszer néztek farkasszemet egymással.
Jól kezdett a Veszprém, eleinte tartotta a lépést a házigazdával, de aztán sikerült két góllal elhúznia (8-10). Felváltva vezettek a csapatok, a félidő végén a Budakalász minimális különbséggel vezetett. Szünet után a hazaiak átvették az irányítást, és 21-16-ra meglógtak. Azonban a fiatal vendégek nem adták fel, sok hibával játszva, de szívósan küzdve felzárkóztak (24-22, 24-24). Két másodperccel a vége előtt Fazekas Gergő villant, és ez egy pontot ért a csapatnak.
Csoknyai István: – Kicsit keserű a szánk íze. A második félidőben elléptünk öt góllal, akkor uraltuk is a találkozót, felénk billent a mérleg nyelve, de a végjáték szoros lett, és csak egy pont jutott.
Éles József: – Nagyon fordulatos találkozón óriási mérkőzést játszottunk. Nagyon sokat jelent nekünk az egy pont a végelszámolásban.