Őrült négy másodperc

2022.05.23. 17:25

Elképesztő meccsen nyert a BFKA-Balatonfüred

Könnyed győzelemmel újabb két pontot zsebelt be a BFKA-Veszprém a férfi kézilabda NB I/B felsőházában. Az alsóházban elképesztő meccsen nyert a BFKA-Balatonfüred.

BFKA-Veszprém–Salgótarján 31-23 (17-11)
Balatonfüred, 100 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler 2 (kapus), Szűcs 1, Körtélyesi 2, Markovics 4, Bakos 2, Pergel 2, Szabó T. 3, Almásy 1, Csányi 3, Tóth I. 1, Pintér 3, Bőti 1, Bene, Horváth M. 1, Dobi 5. Edző: Dinko Dankovics.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.
Villámrajtot vett a Veszprém, 5-2-re elhúzott. Sőt, a 10. percben már 8-3 volt az állás. A remekül játszó Csontos Máté találataival viszont utolérte riválisát a vendégcsapat, 10-8. A félidő végén Mikler két üres kapus góllal 13-9-re alakította az állást. A játékrész végére 17-11-re vezetett a házigazda. Nem tudta kihasználni két emberelőnyös helyzetét sem a Veszprém, sőt a Salgótarján 20-17-re megközelítette. Nánási védései jókor jöttek, ismét a hazaiak tűntek magabiztosabbnak (47. perc: 25-19). A hajrához érve azonban a vendégeknek láthatóan elfogytak a tartalékaik, így már csak a különbség mértéke volt kérdésés. Végül a Veszprém fölényes sikert aratott.
BFKA-Balatonfüred–DEAC 31-30 (12-16)
Balatonfüred, 150 néző. V.: Haskó, Natkai. BFKA-Balatonfüred: Ágoston, Hermann K. (kapusok) – Kovács B. 1, Fadhle 2, Jánosi 8, Szmetán 3, Mellák, Klucsik 4, Gálfi 1, Tóth N. 1, Kepess 1, Frauenberger, Hutvágner Á. 2, Tóth A., Határ 8. Edző: Kis Ákos.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/5.
Az alsóházi derbin a Debrecen ragadta magához a kezdeményezést: 7-3 után 15-10-re elhúzott. Időt kért Kis edző, de a félidő végéig csak egy gólt tudtak faragni tanítványai (12-16). Szünet után viszont feltámadt a Füred, és a 38. percben már egyenlő volt (19-19). Ezek után többször is DEAC került előnybe (23-26, 27-30). A Füred őrült hajrába kezdett, és zsinórban szórta a gólokat (29-30). Az utolsó négy másodpercben előbb Hutvágner bevágott egy hetest, majd Jánosi a lefújás előtti pillanatban volt eredményes, és ezzel  nyert a csapata.