2022.05.10. 21:41

Négy csillogó, ajkai érem a karateversenyen

Több mint félszáz egyesület több száz versenyzője vett részt a fővárosban rendezett WKF Karate Magyar Bajnokságon, ahol az ajkaiak négy éremmel zártak.

Az ajkai különítmény a Budapesten rendezett bajnokságon Fotó: Sun-Dome SE

Ötvenegy egyesület 746 versenyzője részvételével rendezték meg a WKF Karate Magyar Bajnokságot az UTE jégcsarnokában.
Az ajkai Sun-Dome SE öt versenyzővel képviseltette magát a megmérettetésen, mindenki szépen helytállt az erős mezőnyben. Összesen négy érmet gyűjtöttek a Veszprém megyeiek, két-két ezüst és bronz került a vitrinbe. Ilyen kis létszámmal is sikerült a 12. helyet megszerezni a klubok rangsorában. Az egyesület beszámolója szerint kiemelkedő teljesítményt nyújtott Horváth Márton, akinek kezdő létére egy nagyszerű ötödik helyet sikerült megszereznie.
Erdélyi Virág az U21-es mezőnyben másodikként végzett, és indult a felnőtt nők között is, ahol harmadik lett. A veterán Horváth Árpád „visszanevezett” a fiatalok közé, ahol második lett. A saját kategóriájában is sikerült harmadik helyet elérnie.