Három magyar bajnoki cím

2022.07.17. 09:44

Rangos versenyeken remekeltek az SVSE atlétái az elmúlt hetekben

A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) csapata összesen tíz érmet szerzett a 127. Atlétikai Magyar Bajnokságon. Bartha-Kéri Bianka, Varga Gréta Barbara és Kiss Gergő Xavér a dobogó legmagasabb fokára állhatott a fővárosban.

Kiss Gergő (középen) és Szögi István (balra) a dobogón

Forrás: SVSE

A 800 méteres síkfutás versenyszámban a nőknél Bartha-Kéri Bianka 2:01.37-es idővel, a férfiaknál Kiss Gergő Xavér – egyéni csúccsal – 1:47.94-el győzedelmeskedett. Szögi István Dániel (1:48.75) másodikként ért célba, míg a mezőny legfiatalabbja, Kubasi János negyedik lett 1:49.09-el. Utóbbi futó az előző napi előfutamból 1:48.95-ös egyéni csúccsal jutott be a döntőbe.
Az 1500 méteres síkfutásban a nőknél Varga Gréta Barbara harmadikként végzett 4:21.69-es eredménnyel, a férfiaknál Szögi István Dániel (3:40.15) itt is ezüstérmet vehetett át, Kiss Gergő Xavér (3:40.61) pedig bronzérmes lett. Kovács Ferenc Soma 3:44.97-el az ötödik helyen zárt. A 3000 méteres akadályfutásban a nőknél Varga Gréta Barbara szerzett aranyérmet 10:12.78-as időeredményt elérve, míg a férfiaknál Kovács Ferenc Soma 8:52.25-ös egyéni csúccsal lett második. Ugyanebben a versenyszámban Nick Márton 9:34.02-vel a negyedik helyen ért a célba.

A 4x400 méteres váltófutásban is rajthoz álltak a veszprémiek. A nők között Kovács Noémi, Varga Gréta Barbara, Besenyődi Petra, Bartha-Kéri Bianka összeállítású csapat az ezüstérmet vehette át 3:48.98-as idővel. A férfiaknál Kiss Gergő Xavér, Szögi István Dániel, Kovács Ferenc Soma és Kubasi János alkotott egy csapatot és ugyancsak a dobogó második fokára léphettek fel, 3:17.01-es időt produkálva.

Az SVSE természetesen érdekelt volt az U23-as és U20-as Atlétikai Magyar Bajnokságon is. A miskolci megmérettetésen a veszprémi klub sportolói összesen négy bajnoki címet szereztek. Kubasi János duplázni tudott: 400 (eredménye: 48.16 másodperc) és 800 (1:51.08) méteres síkfutásban egyaránt aranyérmet szerzett. Kovács Ferenc Soma 1500 méteres síkfutásban lett első 3:56.00-s idővel. Varga Gréta Barbara 3000 méteres akadályfutásban nem talált legyőzőre, 10:10.51-el lett a szám bajnoka.

Mező Zsófia Márta 400 méteren a 9. helyezést érte el 63.12-vel, 800 m síkfutásban negyedikként zárt 2:21.47-el.

A jeruzsálemi U18-as Európa-bajnokságon két fiatal SVSE-tehetség is helyet kapott a magyar csapatban. Szirbek Albert 1500 méteres síkfutásban jutott ki, ahol erős mezőnyben mutathatta meg magát. 4:01.57-es időeredményével az előkelő 14. helyen végzett. Felber Farkas 110 méteres gátfutásban mérhette össze a gyorsaságát a versenytársakkal. Kiváló rajttal és jó futással végül a 31. helyezést szerezte meg 14.39-el.
A 63. Nemzetközi Atlétikai Balaton Bajnokságon, Pápán egy arany-, és három ezüstérem, valamint öt egyéni csúcs volt az SVSE termése.

Varga Gréta Barbara 800 méteren szerzett bajnoki címet, Kiss Zsófia Csenge és Szirbek Titusz 600 méteren lett ezüstérmes. Kovács Noémi 200 méteren zárt a második helyen. Varga Gréta Barbara 2:07.54-es egyéni csúccsal uralta a mezőnyt, magabiztosan nyert. Az U14-esek mezőnyében 600 méteren Kiss Zsófia Csenge 1:44.18-al, Szirbek Titusz 1:38.97-el lett második. Az U18-as nők 200 méteres síkfutásában Kovács Noémi 27.05-el végzett az ezüstérmes pozícióban.

Az U16-os lányok 800 méteres viadalán Zsohár Lúcia Lola 2:38.33-al az ötödik helyen végzett. A fiúknál ugyanebben a számban Kovács Botond 2:20.15-el hatodik lett, Herczeg Attila 2:23.98-as egyéni csúccsal hetedikként végzett. Az ifjúsági korú lányok 200 méteres síkfutás versenyszámában Földesi Léda 27.23-as egyéni csúccsal az ötödik pozíciót szerezte meg. Az U18-asok 800 méteres síkfutásában Kozma Nikolett egyéni csúccsal, 2:27.11-el hetedikként, Gedra Bettina 2:29.18-al, szintén egyéni rekorddal tizedik lett.