Ennél csak jobb jöhet

2022.09.25. 08:07

Súlyos vereséget szenvedtek a veszprémi kosarasok

Kikapott az NB I/B piros csoportjának nyitányán a Veszprém Kosárlabda Klub, az alapszakasz első fordulójában hazai pályán szenvedtek súlyos vereséget.

Király Ferenc

Fotó: Nagy Lajos/Napló

Veszprém Kosárlabda Klub–MAFC 66-99 (13-24, 13-20, 22-30, 18-25)
Veszprém, 100 néző. Vezette: Radnóti, Vida, Téczely.
Veszprém: Szabó 20/3, Szeifert 9/9, Madár 15/9, Orgona, Kiss 4. Csere: Végh 5/3, Habel 4, Varga, Ratiani 9. Edző: Naményi Márk.
MAFC: Csapai 8, Tóth 12/3, Bordács 19, Buzás 15/6, Pintér 13/6. Csere: Polgárdy 15/6, Bősze, Misek 9, Maly, Biber 2, Komma 6, Herló. Edző: Lakits András.
Bár veszprémi triplákkal indult a találkozó, a folytatásban főként a vendégek akarata érvényesült, előbb tíz, majd tizenöt ponttal húztak el, az eredmény után futott mieink csak időnként tudtak egy-egy szép megoldással előrukkolni (26-44). A nagy szünet után már csak az volt a kérdés, hogy a műegyetemisták milyen különbséggel nyernek, mert az olló mind jobban kezdett szétnyílni a felek között – a differencia a végén a harminc pontot is meghaladta.

Naményi Márk: Motiváltan, jó szellemiségben kezdtük a mérkőzést, aztán az ellenfél a nyitó negyed végén megtörte a lelkesedésünket, s szinte az első félidőben eldöntötte a párharc kimenetelét.