Továbbra is nyeretlenek

2022.10.02. 08:12

Javult, de újra kikapott a Veszprém Kosárlabda Klub

Ismét vereséget szenvedett az NB I/B Piros-csoportjában a Veszprém Kosárlabda Klub, így az alapszakasz második fordulója után továbbra is nyeretlenek.

Király Ferenc

Forrás: Veszprémi Kosárlabda Klub

A mieink úgy léptek pályára, hogy feledtetik a rajton nyújtott produkciójukat, mikor a műegyetemisták 99-66-ra diadalmaskodtak ellenük. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a felek (11-10), ám Tichovnak köszönhetően a vendégek mind inkább kezdtek elhúzni (22-32). A fővárosiak lendülete az első félidő hátralévő részében sem csökkent, kihasználták a hazaiak pontatlanságait (35-50). A nagyszünet után a VKK-kosarasok nagyon akartak, voltak is fellángolásaik (44-55), ám nem tudtak közelebb kerülni az ellenfélhez (56-70). Az utolsó negyedben Szabóék megint rákapcsoltak (61-72), viszont a fordításra nem nyílt esélyük.

Naményi Márk: Ez a mérkőzés az első félidőben ment el, mikor tizennégy támadólepattanót engedtünk a riválisnak. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ezúttal ilyen sokan támogattak bennünket.

Veszprém Kosárlabda Klub–Óbudai Kaszások 74-87 (22-32, 13-18, 21-20, 18-17) Veszprém, 300 néző. Vezette: Esztergályos, dr. Magyari, Tóth. Veszprém: Szabó 29/12, Végh 1, Madár 12/6, Orgona 13/3, Ratiani 8. Csere: Kiss, Szeifert, Birkás 11/9. Edző: Naményi Márk. Óbuda: Tichov 18/9, Armaghani 16, Farkas 15/9, Boros 12/3, Ormai 4. Csere: Lőrincze 4, Varsányi, Bartos 18, Bodnár, Chabot. Edző: Takács Máté.