Megvan a második

2022.10.06. 20:45

Magabiztos sikert aratott hazai pályán a Balatonfüredi KSE a férfi kézilabda NB I-ben

Csütörtökön lépett pályára egymás ellen a BKSE és a Cegléd csapata Füreden.

György Lászlónak ezúttal kevesebb izgulni valója akadt, simán gyűjtötte be a pontokat csapata

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Az első öt percet a vendégek nyerték 3-2-re, de ezt követően fordított a Füred és magához ragadta a kezdeményezést, 15. perc: 7-4. Igyekezett ellenfelére tapadni a Cegléd, ez sikerült is, az egyenlítéshez viszont nem jutott közel a vendégcsapat, 27. perc: 12-9.

Fordulás után aztán fokozatosan nőtt a különbség, 44. perc: 20-14. Nem adott esélyt a BKSE a felzárkózásra az ellenfélnek, 57. perc: 25-17.

Magabiztos hazai siker született, ez volt a Balaton-partiak második bajnoki győzelme ebben a szezonban.

BKSE-Cegléd 26-19 (13-10) Balatonfüred. V.: Andorka, Hucker. Balatonfüredi KSE: Andó, Tóth M. (kapusok), Kemény, Szretenovics, Varga M. 1, Bóka 2, Szmetán M. 1, Németh B. 2, Szöllősi B. 7 (2), Dénes, Ág, Malinovic 6, Hornyák P. 2 (1), Szűcs B., Vajda 4, Brandt 1. Edző: György László. Cegléd: Kránitz, Tamási, Aleksza (kapusok), Juhász 1, Markovics 1, Szepesi, Mazák 3, Tóth M. 2, Kállai 3, Szűcs B., Hajdú 6 (3), Bartha, Kende 2, Teleki 1. Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3.