Kosárlabda

2022.11.06. 10:38

A második félidőre elfogyott a veszprémi csapat ereje

Hiába játszott jól az első húsz percben a Veszprém Kosárlabda Klub, az NB I/B Piros-csoport alapszakasz nyolcadik fordulója után is még nyeretlen.

Király Ferenc

Veszprém Kosárlabda Klub–Vasas Akadémia 59-81 (19-18, 14-17, 11-27, 15-19)

Veszprém, 250 néző. Vezette: Földesi, Benedek, Csák.

Veszprém: Szabó P. 20/15, Kiss 5, Madár 9/6, Birkás 14, Orgona 7. Csere: Habel, Varga, Ratiani 4. Edző: Naményi Márk.

Vasas: Radics 12/3, Moravcsik 5/3, Fekete 22/18, Kelemen 6, Andrássy 10. Csere: Farkas 2, Pleesz 2, Szabó D. 2, Cseh 3, Marcikic 11/3, Dormán 6. Edző: Stephen Arigbabu.

A hazaiak nem indították rosszul a bajnokit, a vendégek a negyedik percben időt kértek (10-6), de mert Szabó P. és Birkás később is szép megmozdulásokkal jelentkezett, VKK tartotta minimális előnyét (17-15). Az első félidő hátralévő részében kiegyenlített volt a játék, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett (29-30). A második játékrész kétpontos Vasas-vezetésről kezdődött, aztán az esélyesebb ellenfél növelte a különbséget, de a mieink akkor még nem hagyták magukat lerázni (40-43). A veszprémi támadógépezet ezután elakadt, abba mind több porszem került (42-58). A bakonyiak a folytatásban sem tudtak mit kezdeni a fővárosiak védekezésével (51-72), akik így összességében megérdemelten nyertek.

Naményi Márk: Az első félidőben tartottuk a lépést az ellenféllel, minden tőlünk telhetőt megtettünk, ám a nagyszünet után, a kispadunk rövidsége miatt elfogyott az erőnk.