Újabb SVSE-sikerek

2022.11.28. 19:36

Mezei futásban mutatták meg tudásukat

Békéscsaba után Nemesvámoson (Balácapuszta) álltak rajthoz a Sportolj Velünk SE (SVSE) versenyzői a Mezei Futó Magyar Liga második fordulójában.

Az U10-es korosztály versenyzői a rajtban

Forrás: SVSE

A veszprémiek a két bajnoki cím mellett öt ezüstöt és két bronzérmet szereztek. Szögi István Dániel nem talált legyőzőre, Kovács Ferenc Soma korosztályos bajnoki címe mellett abszolútban a harmadik helyen végzett. Varga Gréta Barbara abszolút második helyezést ért el. A Szirbek testvérek korosztályukban ezüstérmet, a Schindler ikerlányok ezüst- és bronzérmet gyűjtöttek, míg a legkisebbeknél Kiss Gábor ezüstöt szerzett.
A Nemesvámos határában fekvő római kori romkertben a mezei versenyt a legkisebbek, az U8-as korosztály tagjai kezdték meg, akik 600 métert teljesítettek. A fiúknál Kiss Gábor második helyen végzett.
Az U10-es gyermekek már egy kilométert futottak, az SVSE csapatát képviselő lányok közül a Schindler ikrek, Dorka és Luca a második és a harmadik helyen értek a célba. Az U12-esek 1500 méteren versenyeztek: a fiúknál Felber Csaba 7:46-as időeredménnyel, a lányoknál Bükkösi Luca 8:06-tal zárt.
Az újonc kategóriában a fiúk 3000 méteren, a lányok 2000 méteren mérték össze tudásukat. Kingl Marcell 11:43-as egyéni csúccsal, Gaál Kolos 12:20-szal, Körmendi Kolos 12:57-tel (egyéni csúcs), Lengyel Márk 13:40-nel (egyéni csúcs), Keller Márton 13:51-gyel (egyéni csúcs) ért a célba. A lányoknál Meilinger Vivien 8:16-tal, Simon-Varga Fanni 8:26-tal, Miklós Luca 8:53-mal teljesítette a kétkörös távot.
A serdülő fiúknál Szirbek Titusz ezüstérmet vehetett át négy kilométeren, amelyet 14:30-as időeredménnyel teljesített. Sinka Dániel 15:05-tel a 10. helyen ért célba, míg Horváth-Buday Bendegúz 16:43-mal zárt. A lányoknál (3000 méter) Kiss Zsófia Csenge (12:03), Zsohár Lúcia Lola (12:03) és Hegyi Flóra (12:09) érkezett a hetedik, nyolcadik, kilencedik helyen. Sándor Mirabella 13:26-os eredményt, Halász Nikolett 14:14-es egyéni csúcsot produkált.
Az ifjúsági korúaknál Szirbek Albert szintén ezüstérmet szerzett 17:11-gyel, a mezőny tagjai 5000 méteren csaptak össze. Babics Marcell (18:02), Furda Botond (18:16), Kovács Botond (19:37) is teljesítette a versenytávot. A lányoknál Felber Kata Zselyke és Gedra Bettina – 17:13-as idővel - egyszerre értek át a célvonalon a négykörös viadalon.
A női mezőny 5000 méteren, míg a férfiak 7000 méteren küzdöttek meg a VESZ-MONT GROUP kupáért. Varga Gréta Barbara (18:07) abszolút kategóriában a második helyen ért célba, míg a férfiaknál Szögi István Dániel utasított mindenkit maga mögé 22:18-as idővel. Kovács Ferenc Soma 22:42-vel korosztályának bajnoka lett és abszolútban bronzérmesként ugyancsak dobogóra állhatott fel. Zsetnyai Ákos 23:38-as idővel a nyolcadik helyen végzett.