Kosárlabda

2022.11.21. 07:34

Tizedikre sem sikerült

Továbbra is várat magára a Veszprém Kosárlabda Klub első sikere az NB I/B Piros csoportban, a minap a dr. Hepp Ferenc kupaküzdelmektől búcsúzott Madárék ezúttal Salgótarjánban szenvedtek húszpontos vereséget.

Király Ferenc

Forrás: Pexels

Salgótarjáni KSE–Veszprém Kosárlabda Klub 96-76 (23-24, 29-14, 21-18, 23-20)

Salgótarján, 200 néző. Vezette: Pozsonyi, Lengyel, Domán.

Salgótarján: Herendic 13, Takács 18/6, Vas-Teplán 12/6, Dragasevic 25/12, Hargitai 8/6. Csere: Geiger 2, Molnár 12, Cserényi, Nshimba 6, Kuttor, Monye M., Monye J. Edző: Dániel Péter.

Veszprém: Kiss 2, Horváth 17/6, Madár 17/12, Szabó 22/9, Orgona 10. Csere: Kis 6, Varga, Ratiani 2, Birkás. Edző: Naményi Márk.

A vendégek nem kezdtek rosszul (4-7), a negyedik percre viszont fordított a bajnokságban addig ötven százalékos mérleggel állt ellenfél, majd négy-öt pontos előnyre tettek szert (21-16), csakhogy a negyed végére változott az állás (23-24). A folytatásban feljavult a hazaiak védekezése, labdákat szereztek, igaz, a kinti dobásokra kényszerített VKK így is ott lihegett a nyakukban (30-28). A nagyszünetig hátralévő idő a pontosabb rivális elképzelése szerint alakult (52-38), ám a veszprémiek a fordulás után eleinte nem adták könnyen a bőrüket (57-46), aztán a harmadik etap második felében eldőlt, hogy melyik csapat szerzi meg a diadalt (69-49). A bakonyiak a záró felvonásban ugyan próbáltak feljebb jönni (73-61), a mérkőzés hajrája mégis az észak-magyarországiak szája íze szerint alakult (92-74).

Naményi Márk: Noha egy építkezési folyamat elején járunk, az összteljesítményünket illetően láttam bíztató jeleket. Ezúttal is mindent megpróbáltunk, sajnos, ez most ennyire volt elég. Remélem, hogy a következő hetekben sikerül összeállnunk.