Kosárlabda

2023.03.05. 10:14

Akár nyerhettek is volna

Három ponttal kapott ki a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Piros csoport hétvégi, 22. játéknapján, az újabb vereséget feljegyzett sereghajtónál bemutatkozott az új nigériai légiós, Udemezue Ekenedilichukwu Promise.

Király Ferenc

Napló

Fotó: Penovác Károly/archív

Veszprém Kosárlabda Klub–Jászberényi KSE 72-75 (12-21, 22-27, 22-7, 16-21)

Veszprém, 200 néző. Vezette: Tóth, dr. Magyari, Propszt.

Veszprém: Kis 14/6, Madár 24/18, Vértes, Szabó 12/3, Orgona 4. Csere: Promise 10/3, Ratiani 6, Birkás 2. Edző: Horváth Ákos.

Jászberény: Dunai 9/9, Rosic 12/6, Ivosev 14/3, Kucsora 10/9, Olasz 6. Csere: Csík 4/3, Czirbus 8, Mester, Homoki 12. Edző: Miljan Rakic.

Az észak-alföldi régióban ősszel több mint 30 ponttal „elvérzett” bakonyiak újoncot avattak a derbin, a Debreceni EAC-tól a minap érkezett 17 éves Promiset, a kettes-hármas poszton bevethető sportoló egyelőre az idény végéig kötelezte el magát az új kenyéradójával. A felek egy ideig egymás sarkát taposták (6-5), aztán a vendégek feljebb kapcsoltak (11-20). A nagyszünetig állandósult a hatodik helyezett tíz pont körüli előnye (20-30, 33-42), majd a fordulást követően, 40-49 után nagyot változott a játék képe, mert a 28. percben már Madárék álltak jobban (53-52). A záró felvonásban négy ponttal is vezettek (59-55), majd 61-61 lett az állás, és az ellenfél a hátralévő időben őrizte a nehezen kiharcolt, három-öt pontos előnyét.

Horváth Ákos: Két ellentétes félidőt láthattunk, aminek a miértje a mentális dolgokban keresendő. Már az elején azon a hőfokon kellett volna játszanunk, mint tettük azt a harmadik negyedben. A rutinos, jó erőkből álló ellenfelünk a végén fordított, ezzel együtt nem misztifikálom túl az eredményt, vagyis nem dőlünk a kardunkba, nem nyalogatjuk sokáig a sebeinket. A rájátszásban kell ugyanis a legjobb formánkat mutatni.