Kosárlabda

2023.03.26. 10:18

Már a rájátszást várják

Nem tudta legyőzni a hátsó régióban tanyázó ellenfelét a sereghajtó Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Piros csoport alapszakaszának utolsó előtti körében, noha erre előzetesen mutatkozott esély.

Király Ferenc

Forrás: Pexels

Veszprém Kosárlabda Klub–Phoenix-MT Fót 74-93 (24-26, 17-19, 16-29, 17-19)

Veszprém, 200 néző. Vezette: Horváth, Benedek, Novák.

Veszprém: Madár 14/9, Vértes 9/3, Szabó 12/3, Birkás 6/3, Orgona 21. Csere: Udemezue 7/3, Ráskai, Varga Á., Ratiani 5. Edző: Horváth Ákos.

Fót: Bus 7/3, Kinney 18, Füzi 15/3, Varga D. 21/3, Bálint 7/3. Csere: Katona 8, Csapai 8, Varga B. 2, Kékesi 2, Ipacs, Nagy 5, Richter. Edző: Surmann Gábor.

A mérkőzésen a tabella tizennegyedik helyezettje fogadta a tizenkettediket, a jó megoldásokat hozott első negyed ennek megfelelően alakult: ugyan végig a vendégeknél volt az előny (13-15), de a mieink ott toporogtak a nyomukban (23-24). Orgonáék a 15. percben kiegyenlítették az állást (33-33), és a nagyszünetig látótávolságon belül maradtak (41-43). A hazaiak egy ideig a második félidőben is jól tartották magukat (51-54), aztán pontatlanná vált a játékuk, amit a jól védekező, tavaly ilyenkor még a Zöld csoportban szerepelt ellenfél kihasznált (56-72). A záró felvonásban már nem csökkent a felek közötti különbség (68-84), így a találkozó jelentőségét jobban átérző vetélytárs megérdemelten nyert (72-89).

Elképzelhető, hogy a csapatok a közelgő alsóházi rájátszásban ismét egymásnak feszülnek…

Horváth Ákos: A fótiak elől és hátul is kihasználták az előnyeiket, amik főként a türelmetlenségünkből, a túlzott lelkesedésünkből fakadtak. Ezzel együtt láttam bíztató jeleket, így az első félidőben jól működtünk. Remélem, hogy a játékosaim fejben erősek tudnak maradni, hogy a végelszámolásnál legyünk a legjobbak.