A Veszprém alaposan elbánt a Szegeddel

A BFKA-Balatonfüred megizzasztotta a Vecsést, a BFKA-Veszprém pedig esélyt sem adott Pick Szeged U21-es együttesének a kézilabda NB I. 25. játéknapján.

Pintér Benedek parádésan játszott és nyolc gólt szerzett Fotó: Nagy Lajos

KK Ajka–Agrofeed ETO UNI Győr 21-29 (9-13)

Ajka, 200 néző. V.: Altmár, Horváth. KK Ajka: Konyicsák, Oláh, Baracskai (kapusok), Jávor 1, Gyene 5, Nagy, John 3, Dobos 2, Breuer 5, Forgács 1, Ernei, Buri, Perczel 2, Bonyhádi 2. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5.

A Győr kezdte jobban a találkozót, negyedórányi játékot követően 2-7 állt az eredményjelzőn. A kimaradt ajkai helyzeteket kíméletlenül megbüntették a keményen és fegyelmezetten védekező vendégek (4-9). A hazaiak ezután két gyors góllal közelebb zárkóztak, de a győriek tartották biztos előnyüket, így ők mehettek nyugodtabban a pihenőre (9-13). A folytatásban hat gólra növelte előnyét a Rába-parti együttes, de a lelkes ajkaiak egymás után háromszor is betaláltak és visszajöttek a meccsbe (14-17). A játékrész közepén azonban a vendégek magasabb fokozatra kapcsoltak és megnyugtató előnyt szereztek (17-24). Az utolsó percekben az ajkaiak tudtak kozmetikázni az eredményen, így nem lett két számjegyű a különbség.

Vecsés SE–BFKA-Balatonfüred 34-33 (20-17)

Üllő, 150 néző. V.: Hornyik, Zörgő. BFKA-Balatonfüred: Farkas, Hermann Á. (kapusok), Kovács 1, Fadhle, Mellák, Valler 6, Vári 2, Klucsik 4, Török-Vida 4, Bódi 1, Hermann H. 8, Orbán 2, Tóth A., Tősér 3, Tóth L. 2. Edző: Kis Ákos

Kiállítások: 10, ill. 18 perc.

Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3.

Jobban rajtoltak a hazaiak, a 6. percben 7-3-at mutatott az eredményjelző. A első félidő felénél a Balaton-partiak megrázták magukat és megközelítették a Vecsést egy gólra (10-9). Ezt követően a vendéglátók is összeszedték magukat, és állandósították három-négygólos előnyüket a szünetig. A második játékrész első felében tudta tartani a különbséget a Vecsés, de Kis Ákos tanítványai hatalmasat hajráztak az utolsó negyedórában, komoly gondot okozva hazai oldalon. Az utolsó másodpercekig kiélezett volt a mérkőzés, de a hazaiak örülhettek a végén.

BFKA Veszprém–Pick Szeged U21 33-22 (17-8)

Veszprém, 250 néző. V.: Haskó, Natkai. BFKA-Veszprém: Mikler, Tóth M. (kapusok), Jajic, Horváth 2, Czabula 6 (6), Eklemovic 1, Szabó 7, Almásy 3, Janowszky 1, Tóth I. 2, Pintér 8, Végh 1, Bőti, Majczán 1, Balogh, Bene 1. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/3

Elképesztően kezdett a Veszprém, a 11. percben 4-1 volt az állás. Sokat rontott az alföldi együttes, Dinko Dankovic tanítványai pedig nem kegyelmeztek, minden hibát megbüntettek. Félidőre 17-8-cal vonulhattak a felek. A második játékrészben sem változott a játék képe, a Veszprém dominált saját közönsége előtt, és 11 góllal nyert végül.

A bajnokság állása: 1. Eger 43 pont, ...4. BFKA-Veszprém 39, ...13. KK Ajka 16 pont, ...16. BFKA-Balatonfüred 11.