Szép sikert arattak a devecseriek

2023.05.07. 20:55

Négy gólt lőtt, majd megsérült az ajkai focista

Balatonfűzfőn és Tihanyban is hét gólos meccset játszottak a felek a Veszprém vármegyei labdarúgó első osztályban. A Kristály hatig jutott a Polány ellen, Varga Benjámin négyszer volt eredményes. A 27. fordulót rendezték meg a hétvégén.

Nagy volt a csata a Fűzfő-Úrkút bajnokin

Fotó: Nagy Lajos

Fűzfői AK–Úrkút SK 3-4 (1-0)

Balatonfűzfő. Jv.: Karsai R. Fűzfői AK: Király – Kovács L., László Gy. (Hencz), Kuti, Nyári, Füle, Babai, Szentmártoni, Molnár G., Méhes, Kakas (Katus, Varga T.).

Úrkút SK: Kádár – Nagy Á. (Márton), Uj, Zágor, Barcza (Udvardi), Papp A., Horváth Á., Boromisza (Lang), Bognár, Király, Kovács G.

Gólszerzők: Füle (2), Méhes, ill. Király (2), Zágor, Bognár.

Ajka Kristály SE–Magyarpolány 6-1 (2-0)

Ajka. Jv.: Nedvesi R. Ajka Kristály SE: Bognár – Szabó K., Császár (Biró), Varga B. (Szabó Z.), Ambrus, Magyar, Ujvári (Vajda), Kungl, Bakó, Lajtos, Rohály (Modory).

Klíma-Park Magyarpolány SE: Kócsár – Veisz, Döbrösi G., Polt B., Paksi Ár. (Kovács L.), Polt P., Vass, Kardos, Döbrösi M., Sárkány, Csipszer (Paksi Áb.).

Gólszerzők: Varga B. (4), Bakó, Szabó K., ill. Polt P.

Jól előkészített pályán, remek labdarúgó időben indult a mérkőzés, az ajkai csapat azonnal támadólag lépett fel. Több kihagyott hazai lehetőséget követően Varga remek fejessel nyitotta meg a gólok sorát. Hét perc elteltével duplázott. A félidő hátra lévő szakaszában elkapkodott befejezések és pontatlan lövések jelezték a hazaiak fölényét.

A második játékrészben folytatódott az ajkai fölény, Varga negyed óra elteltével háromra növelte az előnyt, klasszikus mesterhármas!

A folytatásban Szabó Kornél,majd Bakó lőtt a hálóba. Tíz perccel a játékidő vége előtt a vendégek büntetőhöz jutottak, amit Polt Péter értékesített. Egy percre rá Varga belőtte negyedik gólját, sajnos nem sokkal később súlyos sérülést szenvedett és le kellett cserélni.

Jók: Varga a mezőny legjobbja, Bakó, Magyar, Kungl, Bognár, ill. Kardos, Polt P.

Tudósított: Havasfalvi Lajos.

Tihanyi FC–Sümeg VSE 4-3 (2-1)

Tihany. Jv.: Kis-Varga Á. Tihanyi FC: Illés – Dévényi, László, Németh K., Vér (Laki), Fehér, Vojnity, Nemes Á., Sudár, Kovács Á. (Szigeti), Nemes G. (Marton).

Sümeg VSE: Kovács B. – Bencze, Márkus, Nimsz, Markó, Bujtor (Tüttő), Sabjanics (Varga T.), Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan, Varga G.

Gólszerzők: Nemes Á. (2), Nemes G. (2), ill. Varga G. (2), Bencze.

Kellemes időben tihanyi támadásokkal indult a találkozó. A 7. percben a jobb oldalon elfutó Sudár pontosan emelt a felugró Nemes G. fejéhez, aki a jobb alsó sarokba csúsztatott. A 10. percben Nemes Á. remekül eltalált lövése a bal kapufáról vágódott a hálóba. A 22. percben váratlanul szépített a Sümeg. Jobboldali szöglet után a bizonytalan védelem mellett Bencze két méterről piszkálta hálóba a labdát. A második félidőben előbb Nemes Á. 11-esével, majd Nemes G. szabadrúgásával növekedett a hazai előnyt, 4-1.

A vendégek nem adták fel, és az utolsó percekben két szöglet után szerzett találattal, mindkétszer Varga G. volt eredményes, csökkenteni tudták hátrányukat, 4-3.

Gól gazdag mérkőzésen a nagyot küzdő, de időnként túl kemény Sümeg csak megnehezíteni tudta a hazaiak sikerét. A 80. percben először lépett pályára a Tihany FC színeiben a 16 esztendős Szigeti Csaba.

Tudósított: Bölcs Attila.

FC Zirc–Várpalotai BSK 2-1 (1-0)

Zirc, 80 néző. Jv.: Magyar Á. FC Zirc: Dobai – Bíró, Mári, Hornyacsek, Wittmann, Antal, Nagy B., Takács, Óvári, Kopházi (Tehel), Somogyi.

Várpalotai BSK: Kerekes – Gómann, Szenyéri, Csapó, Mogyorósi, Reznyák, Borbás, Gergely, Kustán, Szántó, Szabó P.

Gólszerzők: Kopházi, Óvári, ill. Borbás.

A Várpalota kezdte jobban a mérkőzést, a hazai csapat negyed óra elteltével kezdett ébredezni. A félidő végén szerzett vezetést a Zirc Óvári révén. A második játékrész elején könnyen duplázhatta volna előnyét a hazai alakulat, ám ehelyett egalizált a Palota. Ezután meddő mezőnyfölényben játszottak a vendégek, a mindig veszélyt jelentő zirci megindulásokból pedig megszületett a győztes találat. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen összességében megérdemelt győzelemnek örülhettek a vendéglátók.

Jók: Biró, Antal, Óvári, Kopházi, Mári, Nagy, ill. Kustán, Szabó, Borbás.

Tudósított: Kottyán Bálint.

Devecser SE–Péti MTE 2-1 (1-0)

Devecser. Jv.: Kocsis A. Devecser SE: Károlyi – Szabó D., Nagy Sz., Bukovics, Sipos Felícián, Korpos, Ménes, Paksai, Venczel, Keringer, Cserna.

Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Pálfi, Horváth P., Nagy R., Horváth B., Fodor, Rados, Tar, Bóka, Ódor.

Gólszerzők: Szabó D., Bukovics, ill. Gyurcsek.

Kiállítva: Tar (91.).

Gyulafirátót SE–Balatonfüredi USC 0-2 (0-0)

Gyulafirátót. Jv.: Nagy J. Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Vaczola A., Vaczola M., Beke, Balta G. (Szelényi), Molnár K. (Solymosi), Stein (Benedek), Tímár (Hermann), Veszprémi, Bekker (Lendvai).

Balatonfüredi USC: Filipánics – Szente, Hideghéti (Sárközi), Török, Takács L., Koltai (Kovácsfi), Radács (Sebestyén), Bene, Szücs, Schőnig, Benedek (Drahovszky).

Gólszerzők: Szücs, Takács L.

Pápai Perutz FC–Szentantalfa NVSE 1-0 (0-0)

Pápa, 130 néző. Jv.: Lukács I. Pápai Perutz FC: Varga P. – Erdősi, Cser (Király), Horváth T., Varga B. (Bognár), Kun-Szabó, Nagy K., Nagy B., Rozman, Pető, Hauser B. (Nagy D.).

Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Nagy Zs. (Takács), Molnár K., Szigeti (Godány), Molnár B. (Tóth K.), Szűcs, Burgyán (Dombi), Csillag, Stadler, Slemmer, Vári Kovács (Németh B.).

Gólszerző: Pető.

Kiváló pályán láthatott küzdelmes, férfias mérkőzést a közönség. Nem látszott a tabellán elfoglalt helyezés és a nagy pontbéli különbség a felek között. Egy 92. percben szerzett góllal nyertek a hazaiak, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.

Tudósított: Oláh Gergely (Szentantalfa).