Nagy csata volt Ajkán

2018.09.25. 21:56

A hölgyeknél egyik csapat sem tudott pontot szerezni

Veszprémi, ajkai és várpalotai sikereket hoztak az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság legutóbbi fordulójának megyei találkozói. A hölgyeknél pont nélkül maradtak csapataink.

A Veszprémi KKFT U-23-at erősítő Szmetán Máté (jobbra) ötször volt eredményes a Pápa elleni meccsen

Fotó: Penovác Károly / Napló

Férfiak

VKKFT U-23–Pápa

36-27 (19-12)

Veszprém, 60 néző. V.: Felhő, Öcsi. A legjobb góllövők: Dainese 6, Szmetán 5, ill. Sipőcz 9, Bors 5. Kiállítások: 4, ill 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill 4/1. Javított múlt heti veresége után a Veszprémi KKFT U-23, amely magabiztos teljesítménnyel győzte le a Bakonyerdő Pápa csapatát.

ETO U-23–Telekom U-23

18-27 (10-11)

Győr, 50 néző. V.: Garai, Takács. Két meccs után százszázalékos a Telekom Veszprém U-23.

KK Ajka-Bajnok DSE

30-25 (13-13)

Ajka, 150 néző. V.: Ritter, Zámbó. KK Ajka: Komendánt – Zeitler V. 3, Fülöp 1, Erőss 1, Bajnóczi 9 (1), Bors, Zeitler D. 1. Csere: Horváth, Blázsovics (kapusok), Meinczinger 4, Bonyhádi 6 (1), Márkus 1, Ignácz, Klespitz 3, Srgyan 1. Edző: Poór Tamás. Bajnok DSE Nemesvámos: Csomai –Pápai 1, Gulyás 7, Károlyfi 2, Hegyi 1, Kovács 6, Végh 3 (1). Csere: Illés, Fenyvesi, Kara 1 (1), Kapás 2, Szapu 1 (1), Földesi. Edző: Török Lajos.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hetesek: 5/2, ill. 5/3.

A fordulatos és izgalmas megyei rangadón a nagy szívvel küzdő hazai csapat fontos győzelmet aratott az újonc Bajnok DSE ellen.

VBSK–BKSE U-23

31-21 (15-11)

Várpalota, 150 néző. V.: Fekete, Tóth. A legjobb góllövők: Tolnai 8, Falkner, Foki, és Gáspár 4–4, ill. Gubicza 7, Nagy 4. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. A hazaiak magabiztosan nyertek a döntően serdülőkorú fiatalokkal felálló Balatonfüredi KSE ellen.

Nők

Tamási–Bajnok DSE

27-25 (13-10)

Tamási, 50 néző. V.: Hullmann, Weinert. A vendégek legjobb dobói: Szabó és Kreutz 6–6, Vida 5. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill 2/1. A nemesvámosiak közel álltak az idegenbeli bravúrhoz.

Pannon SE–Kozármisleny U-22

20-33 (5-13)

Veszprém, 70 néző. V.: Kovács, Tóth. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Lozsi 6, Jaksics 4. Kiállítások: 8, ill 14 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2. A Veszprém nem bírt a még százszázalékos Kozármislennyel, amely hatékonyan védekezett.