Megye II

2017.09.18. 10:07

Hibátlan maradt a Herend PSK

Nagy csatában nyerte meg negyedik meccsét a Herend az MTD Hungária megye II-es futballbajnokságban. Az Öskü több mint egy félidőt játszott emberhátrányban, mégis győzött, a Tapolca először aratott sikert, s mindjárt gólarányt javított.

Talián Krisztián (zöld mezben) találatával fektette két vállra az Öskü FC hazai pályán a badacsonytomajiakat, akik először kaptak ki az idényben Fotó: Balogh Ákos

Tapolca-Balatonkenese 10-0 (5-0)

Tapolca, 80 néző. Jv.: Szabó L. Tapolca: Schmidhoffer – Pölczmann (Kertész), Péter B. (Németh M.), Horváth Á., Péber K., Szabó B., Kovács M., Dobján, Vers M. (Szabó N.), Kustán (Hován), Hadnagy (Bardon).

Balatonkenese Városi SE: Molnár B. – Márton, Horák, Pintér, Rumpler, Kuti G., Farkas Á. (Polgár T.), Polgár G., Jónás (Kuti S.), Takács, Cseh.

Gólszerzők: Szabó B. (2), Péber K. (2), Péter B. (2), Dobján (2), Bardon, Szabó N.

Az elmúlt fordulók sikertelenségei után nagyon kellett, hogy a csapat végre elérjen egy önbizalomnövelő eredményt. Erre most hazai pályán minden esélye megvolt a fiúknak, és az eddig befektetett munka, a lelkiismeretes felkészülés sikerré érett. Kutasi Imre edző szerint a nagy különbségű győzelem ellenére a látottak alapján elmondható, hogy a helyzetkihasználáson még mindig van mit javítani, viszont a csapat lelkesedésével, akaratával, küzdésével ezúttal nem volt probléma.

Jók: mindenki, ill senki.

Tudósított: Szabó Sándor.

Nemesszalók-Csabrendek 2-4 (1-1)

Nemesszalók. Jv.: Pintér G. Egyetértés SE Nemesszalók: Szalay – Kálmán, Hegedűs, Varga M. (Bálint), Budavári, Bakos, Kocsis, Horváth B., Talabér, Vágenhoffer B., Horváth M.

Csabrendek FC: Szente – Takács, Orsós, Szerencse, Bors, Bartha (Auer), Kovács M., Pados, Fazekas, Busa, Nyoma (Nagy E.).

Gólszerzők: Talabér, Budavári, ill. Bartha (3), Kovács M.

TSE-Herend 2-3 (1-2)

Taliándörögd, 100 néző. Jv.: Kozma T. Taliándörögd SE: Kellner – Hoffner (Szőrös), Szalai, Fiszter, Szabó Z., Nagy Gy., Egyed (Bújtor), Fülöp, Kocsis, Mészáros, Varga B. (Szabó D.).

Herendi Porcelán SK: Kurek – Vozár (Erdősi), Bontovics (Csapai), Giron, Sóskuthy, Meleg, Molnár R. (Magasházi), Prodanovits (Bachstetter), Teimayer, Albrecht, Králl (Marosi). Gólszerzők: Szabó D., Mészáros, ill. Sóskuthy, Prodanovits, Mészáros (öngól).

Kiállítva: Szalai (81.).

A játékvezető ítéletei rendre a hazai csapatot sújtották, ezt a dörögdiek nagy küzdéssel tudták csak kompenzálni. A hazaiak 10 emberrel is megérdemelték volna akár a győzelmet is. A herendiek többsége sportszerűen állt a mérkőzéshez, sajnos ez nem mondható el a vendégek edzőjéről, és egy-egy teljesen más sportágat művelő játékosáról.

Jók: mindenki, ill. Kurek

Tudósított: Czupor Dávid.

Öskü FC-B.-tomaj 1-0 (1-0)

Öskü, 50 néző. Jv.: Nedvesi R. PV 2000 Öskü FC: Kovács N. – Lóczi, Török P., Török Zs., Kocsis, Gáspár, Andrási, Talián, Bódis R., Czirók (Sándor), Bódis B.

B.-tomaji SE-Bonvino: Szombathelyi D. – Tombor, Göntér (Mékli), Lübkemann, Csík (Szombathelyi F.), Kiss G., Kiss J., Kiss M., Csala, Horváth A., Varga R. (Köves).

Gólszerző: Talián.

Kiállítva: Bódis B. (41.).

Az első félidő hazai helyzetekkel kezdődött, majd egy szép akciót követően megszerezte a vezetést az Öskü. A szünethez közeledve kiegyenlítődőtt a mérkőzés, sőt a 41. percben második sárga lap miatt 10 főre fogyatkozott a házigazda. A második félidőre védekezésre és kontrákra rendezkedett be az Öskü. A Tomaj hiába játszott fölényben, a hazai csapat lelkesedésben és küzdeni tudásban felülkerekedett és megőrizte előnyét. Minden elismerés az ösküi játékosoknak, egy jó képességű együttes ellen győztek.

Jók: mindenki, ill. Lübkemann, Kiss G., Kiss M.

Tudósított: Hornyák György.

Nemesvámos-Szentantalfa 0-2 (0-1)

Veszprém. Jv.: Hegyi Z. Nemesvámosi LSE: Gárgyán – Bazsó, Varga M., Cser, Babai, Bacsák, Jungling (Janzsó), Németh A., Weibel D., Solymosi, Tóth A.

Szentantalfa NVSE: Oláh – Süveges (Lele), Cséri, Tóth K. (Pető), Dombi, Szigeti, Molnár E., Csillag, Borda, Nagy Zs., Varga P.

Gólszerző: Szigeti (2).

Tótvázsony-Csopak 4-1 (2-0)

Tótvázsony, 50 néző. Jv.: Mátéffy. Tótvázsony SE: Vodenyák – Zabó, Marton, Szabó, Steierlein, Regenye (Nemes), Horváth G., Balogh T., Balogh I. (Mayer), Deák, Báder (Husvéth).

Csopak: Pájer – Zemen, Pap (Kemény), Békési (Fenes), Somosi (Németh, helyette Tar), Papp, Farkas, Tislér, Dudás, Szekeres, Gelencsér.

Két nagyon motiváltan, lelkesen játszó csapat mérkőzésén a helyzetei alapján teljesen megérdemelte a győzelmet a házigazda. Jó játékvezetés!

Jók: az egész Tótvázsony, ill. Dudás, Gelencsér, Pap.

Tudósított: Molnár Gyula.

A Somló SC-Ősi PSK mérkőzés elmaradt.

A góllövőlista élmezőnye: 1. Füle András (Csopak) és Kiss Márton (Badacsonytomaj) 8-8 gól, 3. Bartha Zoltán (Csabrendek) 6, 4. Kiss Gábor (Badacsonytomaj) és Prodanovits Márk (Herendi PSK) 4-4.