kosárlabda nb I/B

2018.01.11. 14:50

Kiválóan játszott a Hoya a Honvédnél

Gólzáporos, közönségszórakoztató mérkőzésen folytatta jó szereplését a Hoya Pannon Egyetem Veszprém együttese, amely a Budapesti Honvéd otthonában nyert a kosárlabda NB I/B piros csoportjában. A zöld jelű mezőnyben a Motax KC Pápa szoros mérkőzésen kikapott.

Bp. Honvéd-HOYA Vp. 78:101 (13:23, 21:30, 20:22, 24:26)

Budapest, 100 néző. V.: Vida, dr. Szakáll, Sentényi. Budapesti Honvéd: Steier, Mucza 13/3, Pintér 18/15, Hargitai 2, Bea G. 7. Csere: Szalay 4, Máté 15/3, Stefán 10, Vincze 4, Kováts 5, Tichov, Bea B. Edző: Puskás Artúr. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Pável 5/3, Kovács 27/12, Hegedűs 10, Pavlovic 17/3, Körtélyesi 20/9. Csere: Lógár 6, Helmeczi 9/3, Schéda 7/3, Balázs, Simon M., Schmitz. Edző: Mérész Csaba.

A találkozó elején felváltva vezettek az együttesek, aztán a Veszprém fokozatosan átvette az irányítást. A vendégek egy 10:0-ás szériával elléptek (7:14), majd Kovács Soma pontjaival kétszámjegyűre hízott a differencia (13:23).

A második negyedben igazi dobópárbajnak lehettek szemtanúi az egybegyűltek. Mindkét oldalon több tripla esett (24:33), de a játékrész hajrájában tovább fokozta a tempót a Hoya (27:48).

Bár három percig képtelen volt a gyűrűbe találni a Veszprém, ezt követően egy 3:12-es sorozattal helyre állt a rend (48:67).

Az utolsó negyedben harminc pont fölé hízott a különbség (69:101), s így az is belefért, hogy az utolsó percekben felzárkózott a fővárosi alakulat.

Mérész Csaba: – Jobban játszottunk, mint legutóbb a Győr ellen. Szépen kosárlabdáztunk, remekül járattuk a labdát, mind a támadással, mind a védekezéssel elégedett voltam.

Motax KC-DEAC U23 74:79 (20:17, 19:15, 12:25, 23:22)

Pápa, 300 néző. V.: Gaál, Kéri, Kruk. Motax KC Pápa: 24/12, Schveighoffer 17/9, Keller 9, Horváth G. 4, Fülöp 9/3. Csere: Horváth A. 3/3, Hadnagy B. 2, Kocsis 2, Presing. Edző: Molnár István. DEAC U23: Tóth B. 12/3, Omenaka 20, Kozák 24/9, Kósa 11/3, Opre 10/3. Csere: Zsuga 2. Edző:

A pápai csapat nagyon fegyelmezett játékkal jól kezdte a mérkőzést. Igaz, az ellenfél is próbált ugyanilyen szinten kosárlabdázni, felzárkózni. A pápaiak Kálmán László irányításával kézben tartották az összecsapást, az első félidő végére megnyugtató különbséget harcoltak ki (39:32).

A folytatásban a hazaiak a megfelelő előny tudatában kissé megnyugodtak, a védekezés visszaesett, a debreceni fiatalok pedig ezt kihasználva fordítottak (58:63). Mindent megpróbált a hazai együttes, de kimaradtak a dobások és a hajrában a fegyelmezettebb teljesítményt nyújtó debrecenieket már nem tudták utolérni a vendéglátók.

A mérkőzés elején a pápai csapat összeszedetten, jól játszott, a második játékrészben viszont visszaesett a teljesítménye.

Molnár István: – Sokkal több figyelmet és fegyelmet várok a játékosoktól, mint amit most is mutattak. Két bajnoki mérkőzés után úgy látom, nem vagyunk elég fegyelmezettek.