Motax Pápa

2018.05.22. 21:51

Nagy zakót kapott a Pápa

Közel ötven- pontos vereséget szenvedett a Motax Pápa a kosárlabda NB I/B zöld csoportjának rájátszásában a Debrecen ellen.

Az amerikai légiós, Ryan Cook nem tudott sokat hozzátenni a DEAC U23 elleni találkozóhoz Fotó: Penovác Károly

DEAC U23–Motax KC 104:56

(25:22, 28:10, 15:7, 36:17)

Debrecen, 200 néző. V.: Mészáros, dr., Borgula, Makrai. DEAC U23: Kozák 14/6, Opre 18/12, Tisza 8, Gáspár 2, Omenaka 2. Csere: Tóth B. 13/6, Kozák 18/9, Balázs 3, Asszú 17/15, Csomor 4, Zsuga 5/3, Nemes. Edző: Kádár Tamás. Motax KC Pápa: Horváth G. 12/3, Cook 13, Kasza 2, Keller 4, Kálmán 11/3. Csere: Horváth A. 2, Kocsis 10, Domján 2, Csányi, Bakos. Edző: Molnár István.

Az első negyedben remekül tartotta magát a vendég-együttes (28:25). A második játékrész elején megzavarodtak a pápaiak, elvesztették vezérüket, Kálmánt kiállították a játékvezetők, innentől kezdve az egyébként is a fiatal debreceniek letámadásait és agresszív támadásait nehezen viselő Motax Pápa nem tudta felvenni a mérkőzés ritmusát.

A harmadik és a negyedik felvonásban Molnár edző pályára küldte a fiatalokat, de az eredményben látszott a különbség. Nehéz helyzetbe kerültek a pápaiak, három játékosuk sem tudott elutazni a mérkőzésre. A vendégek a második negyedben történtek miatt elveszítették hitüket, így a debreceniek könnyedén nyerték a mérkőzést.

Molnár István: – Nyolc nap alatt három mérkőzés nekünk sok, kevesen voltunk és kevesek is voltunk.