Megyei körkép

2017.10.11. 19:07

Óriási előnyt adott le a Telekom U22

Megyei rangadókkal folytatódott a férfi kézilabda NB II-es bajnokság. A nőknél mindkét csapat biztos győzelmet szerzett.

Nemesvámos alakulata roppant magabiztos, fölényes győzelmet aratott Fotó: Balogh Ákos

Férfi

Telekom U22-Várpalota 22:22 (15:8)Veszprém, 100 néző. V.: Földesi, Halász. A legjobb góllövők: Kurucz 7, Hornyák 6, ill. Tolnai 7, Csóka 4.Kiállítások: 8, ill. 10 perc.Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1. A Telekom az első félidőben magabiztosan vezetett, aztán a másodikban teljesen összeomlott, és érthetetlen technikai hibák, eladott labdák után a Várpalota vérszemet kapott, fokozatosan ledolgozta hátrányát. A hajrában még a veszprémieknek kellett egyenlítenie.

Veszprémi KKFT-Pápa30:28 (13:11)Veszprém, 100 néző. V.: Kovács, Mándli. A legjobb góllövők: Szabó B. 5, Kisgyörgy 5, Bóka 4, Szép 4, ill. Szakács 8, Bors 7, Nagy P. 5.Kiállítások: 6, ill. 8 perc.Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3. Miután az együttes tagjai előző nap az egyesület korosztályos csapataiban kaptak szerepet, a megszokottnál fáradtabban mozogtak a megyei derbin. Ettől függetlenül a második félidőben már tizenegy góllal is vezettek. Dicséretes, hogy a cserejátékosok sokat tettek hozzá az értékes diadalhoz.

BKSE U20-Alba MÁV29:30 (18:16)Balatonfüred, 100 néző. V.: Natkai, Szalay. A jelenlegi állás: 1. Veszprémi KKFT 8 pont, 2. Móri KSC 4, 3. Balatonfüredi KSE U22 4, Telekom U22 3, 5. Bakonyerdő Pápa 2, 6. Tarján 2, 7. Alba MÁV Előre 2, 8. Várpalotai BSK 1, 9. ETO SZESE U22 0, 10. Szombathelyi ESE 0.

Női

Nemesvámos-Sárvár39:26 (18:15)Veszprém, 75 néző. V.: Szöllősi D., Szöllősi S. Legjobb gólszerzők: Rónai 10, Nánai 8, Kovács 6.Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5.A jelenleg harmadik helyen álló Nemesvámos vé-gig vezetve, magabiztos sikert ért el.

Celldömölk-Veszprém 26:39 (13:19)Celldömölk, 100 néző. V.: Ritter, Zámbó. Legjobb gólszerzők: Juhász 7, Ács 7, Regovics 6, Járossy 5, Kun 5. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.Gólerős és magabiztos játékkal szerezte meg első győzelmét a Veszprém Pannon SE. A jelenlegi állás: 1. Győri ETO KC U21 8 pont, 2. Mosonszolnok 8, 3. Nemesvámos 6, 4. Büki TK 4, 5. Komárom 4, 6. Körmend 2, 7. Szombathely U21 2, 8. Veszprém Pannon SE 2, 9. SZESE Győr 2, 10. Celldömölk 2, 11. Sárvár 0, 12. Egerszegi KK 0.