Motax KC Pápa

2017.11.13. 16:08

Idegenbeli értékes győzelem

Nagy szívvel küzdve, Horváth Attila vezérletével értékes győzelmet szerzett a Motax KC Pápa a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

Soproni SI-Motax KC 69:73 (15:22, 21:14, 19:22, 14:15)

Sopron, 200 néző. V.: Válé, Nepp, Horváth. Soproni Sportiskola: Németh M. 4, Bagó 9, Polgárdy 21/3, Kántor 15/9, Buzsáki 5. Csere: Werner 15/3, Csátaljai, Garab. Edző: Sabáli Balázs. Motax KC Pápa: Horváth A. 28/15, Keller 8, Horváth G. 6, Kálmán 17/6, Schveighoffer 10. Csere: Fülöp 4, Domján, Presing, Németh A., Kocsis, Kasza. Edző: Vajda Balázs.

Kiválóan kezdett a Motax, jó ritmusban támadott, amelynek meg is lett az eredménye (15:22). A második negyedben hatalmas küzdelem zajlott, minden labdáért nagy csata folyt, rengeteg dobást kihagytak a pápaiak. a hazaiak pedig utolérték vetélytársukat (36:36).

A hosszabb szünetet követően a pápaiaknál Horváth Attila nagyon elkapta a fonalat, a hármasaival ellépett a Motax 55:58-ra. A játékos hétből öt hármast bevágott a mérkőzésen. Tovább folytatódott a pápaiak jó játéka, a 32. percben 60:64-re vezettek. A hajrában kisebb izgalmakat követően megmaradt a négy pontos különbség.

A pápaiak megérdemelten nyertek a jó erőkből álló Soproni Sportiskola otthonában.

Vajda Balázs: – Nagyon kellett ez a győzelem, úgy érzem, teljesen megérdemelt volt, bízom benne, pénteken a SMAFC ellen hazai pályán még jobb játékot nyújtunk.