Ez most nem sikerült

2018.05.14. 21:28

Szerdán egyenlíthet a Motax Pápa a DEAC U23 ellen

A Debrecen nyerte a Motax elleni helyosztó első mérkőzését a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában. Szerdán Pápán folytatódik a küzdelem a 11-14. helyért.

A Motax Pápa (a képen Horváth G.) szerdán fogadja a DEAC U23-as csapatát 17.30 órától Fotó: Penovác károly

DEAC U23-Motax KC

88:83 (25:23, 19:23, 23:21, 21:16)

Debrecen, 200 néző. V.: Sallai, Lengyel, Domán. DEAC U23: Kozák 17/3, Tóth B. 16/12, Tisza 27/21, Opre 8, Omenaka 14. Csere: Kozák 6, Szűcs, Zsuga. Edző: Kádár Tamás. Motax KC Pápa:

Cook 29/6, Keller 14, Kasza 2, Horváth G. 15/3, Kálmán 13/9. Csere: Horváth A. 8/3, Domján, Kocsis 2, Hadnagy B. Edző: Molnár István.

A négyszáz kilométeres utazás után negyvenperces késéssel kezdődött a találko-zó az orvos hiánya miatt. Ennek ellenére a vendégek nagyon jól elkapták a rajtot, a 4. percben 2:8 állt az eredményjelzőn. A hazaiak nagy len-dülettel kosaraztak, és át is vették a vezetést a negyed végére.

A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Mindkét együttes minden taktikai elemet elővett a repertoárjából, láthattunk zónát, letámadást és emberfogást is, a félidő végére 44:46-ra alakult az eredmény.

Ugyanez a játék folytatódott a harmadik felvonásban is: hol az egyik, hol a másik alakulat vezetett. Aztán a 25. percre nyolc ponttal, 56:48-ra meglógtak a debreceniek, ám a Pápa Cook vezérletével kiegyenlített (67:67).

A záró játékrészben a hazaiak kicsit pontosabban játszottak, mint a vendégek, akik itt már kevesebb pontra voltak képesek, így a hazaiaké maradt a győzelem.

Molnár István: – A sok nehézségünk ellenére a legnagyobb probléma az volt, hogy a negyedik negyed elején nagyon elkezdett fújni az észak-keleti szél. Ám, ha fegyelmezettebben és pontosabban játszunk, nyerhettünk volna.