kosárlabda NB I/B

2017.11.20. 19:00

Véget ért az egyetemi csapat győzelmi sorozata

Hét bajnoki siker után kapott ki a veszprémi csapat a kosárlabda NB I/B piros csoportjában. A zöld csoportban a pápaiak súlyos vereségbe szaladtak bele hazai környezetben.

A veszprémiek (fehér mezben) nem bírtak idegenben a Vasas Akadémiával Fotó: Penovác Károly

Vasas Akadémia-Veszprém 84:80 (19:10, 17:17, 18:23, 30:30)

Budapest, 150 néző. V.: Vida, Lövész, Gaál. Vasas: Moravcsik 18/6, Katona 25/6, Boros 8, Kiss 9, Völgyi 11. Csere: Kovács B. 2, Peringer 1, Kozma 4/3, Sólyom 3, Steier 3/3. Edző: Faragó Péter.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Cook 18/6, Pável 2, Kovács S. 6, Hegedűs 13/3, Körtélyesi 16. Csere: Helmeczi 8, Lógár 13/6, Schéda 4. Edző: Mérész Csaba.

Gyengén, sok hibával kezdett a vendégcsapat, a Vasas viszont jól játszott, 8:0-ra, majd 14:4-re vezetett. Próbálkozott a Hoya, de egyszerűen nem akart összeállni a játéka, így a hazai hullámvölgyeket sem sikerült kihasználnia. A második negyedben aztán végre elkezdte a felzárkózást a Veszprém, amely továbbra sem játszott tökéletesen, de nagyot küzdött (25:23). A játékvezetők finoman szólva sem segítették a vendégek próbálkozásait, sőt, több kétes ítélet után a nagyszünetben maradt a kilencgólos differencia. A folytatásban megrázták magukat a bakonyiak, akik javuló védekezéssel visszajöttek a meccsbe (36:35). A Vasas sokáig tartotta előnyét, ám a harcosság meghozta gyümölcsét, 54:54-nél végre utol-érte vetélytársát a Hoya, amely egy alkalommal vezetést is átvette (58:59). A hajrára azonban a vendégek erejét felemésztette az, hogy szinte végig futniuk kellett a bírók is támogatta fővárosiak után, így a végét a Vasas bírta jobban.

Mérész Csaba: – Sajnálom a srácokat, hiszen a szívüket, a lelküket kitették a pályára, ám mindenki láthatta, hogy a mérkőzés alakulásáról és sorsáról nem elsősorban a szemben álló csapatok határoztak. Nem játszottunk jól, de mindvégig küzdöttünk, mégsem sikerült nyernünk.

Motax-SMAFC 49:91 (17:27, 14:24, 2:28, 16:12)

Pápa. V.: Válé, Lövei, Major. Motax KC Pápa: Kálmán 8, Horváth A. 13/3, Horváth G. 6, Schveighoffer 2, Keller 8. Csere: Fülöp 8, Németh, Kocsis 2, Domján 2, Kasza, Presing. Edző: Vajda Balázs. SMAFC: Czukor 8/6, Berneczei 17/3, Rátvay T. 6/6, Soós, Rátvay B. 12. Csere: Kovács 24, Nagy 7/3, Füzi 17/3, Karsai, Horváth. Edző: Rátvay Tamás.

Az első két negyedben dominált a Sopron, biztos előnyhöz jutott. A pápaiak nagyon fogadkoztak a szünetben, ám a nagy akarásnak nyögés lett a vége, gyorsan eldőlt a meccs. Hiába nyerték az utolsó negyedet a hazaiak, csúnya vereséget szenvedtek. A sokkal jobb Sopron teljesen megérdemelten nyert.

Vajda Balázs: – Nagy pofonba szaladtunk bele a mai napon, értetlenül állok a dolog előtt, mivel az előző fordulóban taktikus játékkal tudtunk nyerni, volt tartásunk. Ez ma nem volt így.