kézilabda

2018.09.24. 20:55

Végig vezetve nyert a BKSE

Végig vezetve, biztos sikert könyvelt el a Balatonfüredi KSE U21-es alakulata a férfi kézilabda NB I/B-ben. Első győzelmét szerezte a Veszprémi KKFT is, míg a Telekom U21 nagyot küzdött, de kikapott.

A Telekom U21 (a képen Lev Szuharev) jól küzdött Fotó: Balogh Ákos

Telekom U21–SzKSK

25-28 (12-13)

Veszprém, 200 néző. V.: Bujdosó, Horváth. Telekom Veszprém U21: Palasics – Dörnyei 1, Szrnka, Szuharev 6, Czeglédy 3, Kőhegyi 4, Ernei 6 (1). Csere: Szabó Sz. (kapus), Dávid, Kovács L., Hornyák 2, Melnyikcsuk 2, Somogyvári, Borzas 1, Dobi, Bendicsek. Edző: Gulyás István.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4.

Ragyogóan kezdett a Telekom Veszprém U21-es alakulata első hazai mérkőzésén, hiszen tíz perc alatt 7-2-re elhúzott. A félidő derekához érve azonban lendületét vesztette a házigazda. Kőhegyi jegyzett fontos találatot hétperces gólcsendet szakítva meg, azonban a hátralévő öt percben a vendégek egy 4-1-es szériával átvették a vezetést (12-13). A szünet után felváltva estek a gólok a 40. percig (17-17), amikor újabb mélyponthoz érkezett a Telekom. A 45. percben először vezetett két góllal a Szigetszentmiklós, ráadásul rövid időn belül kétszer is kettős emberhátrányba kerültek a vendéglátók, s ezt kihasználva az SzKSK ellépett 22-18-ra.

A hajrában úgy tűnt, végképp elment a hajó (54. perc: 21-25), ám Gulyás István tanítványai nagy szívvel küzdöttek (56. perc: 23-25). Sajnos az utolsó percekben több hiba is becsúszott, ezzel több lehetőség is odalett, így a végén a Szigetszentmiklós örülhetett.

VKKFT–Tatai AC

23-21 (10-14)

Veszprém, 150 néző. V.: Sándor, Szabó. Veszprémi KKFT: Holló – Gyene 4, Somogyi 3, Tóth M. 2, Szeitl, Bartha 1, Szőllöskei 3. Csere: Anderlik (kapus), Füleki, Bárdos 5, Kristóf 2, Heiczinger, Szmetán P. 2, Hári 1, Priczel. Vezetőedző: Vágó Attila.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1.

Az első hazai mérkőzésén pocsékul kezdett a Veszprémi KKFT, a Tata a 10. percre 6-2-re elhúzott és ezt a különbséget a félidő végéig tartani tudta a vendég együttes. A szünet után nagyot változott a játék képe, Anderlik több bravúrt is bemutatott, amelyből gyors gólokkal nemcsak felzárkózott a Veszprém, hanem a vezetést is átvette. A végén egy 5-0-ás rohammal tett pontot a találkozó végére a VKKFT.

Sz.batta–BKSE U21

22-26 (10:14)

Százhalombatta, 200 néző; v.: Medve, Tarnavölgyi. Balatonfüredi KSE U21: ÁGOSTON – Brandt 3 (1), Kis, NÉMETH A. 8 (1), Vajda 2, VARGA 5, ORBÁN B. 5. Csere: Seprős (kapus), Móricz, Határ, Draskovics, Tóvizi, Papp 1, Tóth D., Szász 2, Szűcs. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

Kárpáti Krisztián: – Végig vezetve, helyenként jól játszva hoztuk el a két pontot. Amikor a legfiatalabbak voltak a pályán akkor akadt némi zavar a gépezetben, de a fontos pillanatokban sikerült jó döntéseket hozni. A védekezés végig jól működött.