kosárlabda NB I/B

2017.09.25. 14:59

Vereséggel nyitottak a veszprémiek, a pápaiak izgalmas végjátékban győztek

Vereséggel nyitott a bajnokaspiráns Hoya Veszprém a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában. A zöld jelűben viszont szép sikert aratott a Motax KC Pápa.

Motax KC-MAFC II 77-74 (15-21, 21-19, 24-18, 17-16)

Pápa, 300 néző. V.: dr. Szakáll, Kéri, Pécsi. Motax KC Pápa: Hegedűs 10, Kálmán 17/3, Horváth A. 9/3, Schveighoffer 9/3, Horváth G. 8/3. Csere: Fülöp 2, Németh A. 10/6, Magyari 7/3, Domján 3, Keller 2, Kasza, Présing. Edző: Vajda Balázs. MAFC II: Bordács 23/3, Fehér 14, Siklós, Szanyi 8/6, Nagy L. 7. Csere: Nagy G. 4, Kovács B., Vígh. Edző: Garai Péter.

Álmosan kezdett a Pápa és gyengén védekezett, így a negyed végére a vendégek hat pontos előnyt harcoltak ki. A második játékrészben védekezést váltott a Motax, de jól játszott a fővárosi alakulat, így igencsak megnehezítette a hazai csapat dolgát (36-40).

A térfélcserét követően a Motax zónára váltott, a hazaiak egyre pontosabban céloztak, míg a fővárosiak egyre többet rontottak, így átvette a vezetést a vendéglátó (60-58).

A negyedik negyed közepén a Pápa már hat ponttal is vezetett (67-61), ami ezen a mérkőzésen tetemes különbséget jelentett. A MAFC azonban nem adta fel, 74-73-ra felzárkózott. Az izgalmas végjátékban Németh A. jó ütemben dobott hármasával alakult ki a végeredmény (77-74).

Vajda Balázs: – Tipikus idény eleji mérkőzés volt, a MAFC többet nyújtott a vártnál, mi egy kicsit görcsösek voltunk, de a győzelemnek örülök.

Nyíregyháza-Hoya 74-69 (17-25, 25-20, 17-12, 15-12)

Nyíregyháza, 200 néző. V.: Pozsonyi, Balogh, Bács. Nyíregyháza: Delegal 3, Czura 31/12, Nagy 14/3, Mokánszki 4/3, Czinger 8. Csere: Oláh 6, Szondi 5, Sitku 2, Vaskó 1. Edző: Siska János. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Helmeczi 12/6, Pável 6/3, Kovács 6, Hegedűs 16/3, Körtélyesi 17/3. Csere: Cook 12, Schmitz, Szeifert. Edző: Mérész Csaba.

Kifejezetten jól kezdett a Veszprém, Kovács szerezte az idény első veszprémi pontjait, majd társai is felvették a ritmust. A Hoya előbb 12-6-ra, majd 17-9-re is vezetett, a negyed végére 25-17-es előnyt harcolt ki. A folytatásban talán túlontúl megnyugodott a Veszprém, egyre több dobást, helyzetet rontottak el, a Nyíregyháza pedig vérszemet kapott (30-31). A vendégek küszködtek, a pontatlanságnak köszönhetően 38-33-ra átvette a vezetést a hazai gárda. A félidő hajrájában Helmeczi két triplájával azonban ismét a Hoyánál volt az előny (42-45).

A fordulást követően sem igazán változott a játék képe, az egyetemisták rendre rossz döntéseket hoztak (50-47, 56-49). A Veszprém nem tört meg, a negyed zárásáig sikerült faragni a differencián (59-57).

A negyedik játékrészben gyors pontokkal ismét a vendégek álltak jobban (59-61), azonban nem sokáig örülhettünk. Óriási lehetőségeket hagyott ki a Veszprém, hiába csinálta meg a helyzeteket, játékosai egyszerűen képtelenek voltak a gyűrűbe találni. A rossz dobóteljesítmény miatt a Nyíregyháza a hajrát meghozta és ezzel első győzelmét aratta a gyenge napot kifogó bakonyiak ellen.

Mérész Csaba: – Nem véletlenül vártuk óvatosan a nyírségi kirándulást. Ezzel együtt nem gondoltam, hogy a második félidőre ilyen szinten szétesünk. Elől és hátul is lassúak voltunk; erre az sem lehet mentség, hogy kevesen szálltunk fel az autóbuszra és elég hosszú utazás állt mögöttünk.