Hírek

2006.07.29. 02:29

Egyre többen költöznek ide

Vaszar - Amikor végigpörgettem magamban Vaszar történetét, nem lehetett elsiklani afölött a tény fölött, hogy nem is olyan régen még kulturális, gazdasági és közigazgatási centrum volt.

Mórocz Zsolt

A rendszerváltás után veszített térségi szerepéből a település. Mostanság azonban mintha kezdene feléledni tetszhalott állapotából. Kiss Gábor polgármester szerint nem is az a legnagyobb veszteség Vaszar életében, hogy megtépázódtak szerepkörei, sokkal inkább az, hogy az emberek változtak meg maguknak valók lettek. A közösség veszített erejéből.

S hogy mennyire igaza lehet a polgármesternek, elég csak azokra a rendezvényekre gondolni, amelyekre alig lehetett néhány embert becsalogatni. Mindezek ellenére Vaszarnak ma is van vonzereje. Bizonyítja ezt az is, hogy lakóinak száma meghaladta a másfél ezret, ezzel a pápai kistérség legnagyobb települése maradt. A létszámnövekedés persze annak is köszönhető, hogy egyre többen telepednek le a községben, választják otthonuknak - állítja a polgármester.

Mintegy igazolásul épp a Pápára igyekvő Zajcsek Sándorné erősíti meg a hivatalban elhangzottakat.

- Itt születtem, de még az apám és a nagyapám is - meséli élete történetét. Azt, hogy 16 évesen Budapestre került. Egy éve érkezett vissza, úgy mondja, haza. Nem jószántából, ugyanis férjét és fiát is elveszítette.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

S hogy mennyire igaza lehet a polgármesternek, elég csak azokra a rendezvényekre gondolni, amelyekre alig lehetett néhány embert becsalogatni. Mindezek ellenére Vaszarnak ma is van vonzereje. Bizonyítja ezt az is, hogy lakóinak száma meghaladta a másfél ezret, ezzel a pápai kistérség legnagyobb települése maradt. A létszámnövekedés persze annak is köszönhető, hogy egyre többen telepednek le a községben, választják otthonuknak - állítja a polgármester.

Mintegy igazolásul épp a Pápára igyekvő Zajcsek Sándorné erősíti meg a hivatalban elhangzottakat.

- Itt születtem, de még az apám és a nagyapám is - meséli élete történetét. Azt, hogy 16 évesen Budapestre került. Egy éve érkezett vissza, úgy mondja, haza. Nem jószántából, ugyanis férjét és fiát is elveszítette.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

S hogy mennyire igaza lehet a polgármesternek, elég csak azokra a rendezvényekre gondolni, amelyekre alig lehetett néhány embert becsalogatni. Mindezek ellenére Vaszarnak ma is van vonzereje. Bizonyítja ezt az is, hogy lakóinak száma meghaladta a másfél ezret, ezzel a pápai kistérség legnagyobb települése maradt. A létszámnövekedés persze annak is köszönhető, hogy egyre többen telepednek le a községben, választják otthonuknak - állítja a polgármester.

Mintegy igazolásul épp a Pápára igyekvő Zajcsek Sándorné erősíti meg a hivatalban elhangzottakat.

- Itt születtem, de még az apám és a nagyapám is - meséli élete történetét. Azt, hogy 16 évesen Budapestre került. Egy éve érkezett vissza, úgy mondja, haza. Nem jószántából, ugyanis férjét és fiát is elveszítette.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

Mintegy igazolásul épp a Pápára igyekvő Zajcsek Sándorné erősíti meg a hivatalban elhangzottakat.

- Itt születtem, de még az apám és a nagyapám is - meséli élete történetét. Azt, hogy 16 évesen Budapestre került. Egy éve érkezett vissza, úgy mondja, haza. Nem jószántából, ugyanis férjét és fiát is elveszítette.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

Mintegy igazolásul épp a Pápára igyekvő Zajcsek Sándorné erősíti meg a hivatalban elhangzottakat.

- Itt születtem, de még az apám és a nagyapám is - meséli élete történetét. Azt, hogy 16 évesen Budapestre került. Egy éve érkezett vissza, úgy mondja, haza. Nem jószántából, ugyanis férjét és fiát is elveszítette.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

- Itt születtem, de még az apám és a nagyapám is - meséli élete történetét. Azt, hogy 16 évesen Budapestre került. Egy éve érkezett vissza, úgy mondja, haza. Nem jószántából, ugyanis férjét és fiát is elveszítette.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

- Itt születtem, de még az apám és a nagyapám is - meséli élete történetét. Azt, hogy 16 évesen Budapestre került. Egy éve érkezett vissza, úgy mondja, haza. Nem jószántából, ugyanis férjét és fiát is elveszítette.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

- Itt jó emberek laknak, nyugodtan írja csak meg - mondja búcsúzóul már az autóbusz ajtajából.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

Mondatait nehéz lenne cáfolni, mint ahogy Simon Sándorét sem, aki szintén az autóbuszra várt és bizonygatta, jó és rendes emberek lakják a települést. A polgármester - szintén tősgyökeres vaszari - sem mond mást. Optimistán néz a jövőbe.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

- Ez a község, amelyben olyan igazgatók tanították a gyermekeket, mint Exner István és Kecskés István, ahol olyan neves termelőszövetkezet gazdálkodott, mint a vaszari, nem adhatja fel. Mert a múlt kötelez, s ha az emberek újra magukra találnak, újra ráéreznek a közösség erejére, akkor a községünk visszanyerheti régi fényét. Persze egy kicsit másképpen és más paraméterekkel. Önálló életével színesítheti a térségi palettát. Ezen dolgoztunk és dolgozunk tovább-ra is. Olyan települést álmodunk, ahol minden az ott élők érdekeit szolgálja. Csatornaberuházásunk be-fejeztével - ami év végére várható - össz- komfortos település lesz Vaszar, ez a Pápától közúton és vasúton is alig tíz kilométerre lévő település.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!