Hírek

2010.04.09. 19:36

A Pápa otthon, a Veszprém Szegeden kapott ki

Pápa, Szeged - Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság rájátszásának első összecsapásán mindkét Veszprém megyei alakulat vereséget szenvedett.

Novothny Ottó

Pápa-Óbudai Kaszások 54:79 (10:22, 24:15, 9:22, 11:20)

Pápa, 200 néző. V.: Tóth, Németh.

Pápa-Damla: Magyar 83, Kollár 4, Fülöp 2, Ács 11, Horváth R. 169. Csere: Nagy M., Vajda 4, Rédei, Károly 2, Lázár 1, Henrich 3, Perger. Edző: Vajda József.

Kaszások: Nagy B. 8, Losonczi 83, Medve 73, Tiba 6, Horváth M. 17. Csere: Prevenka 143, Máté 53, Korona 6, Szabó, Tóth 8, Bozó. Edző: Pereniczki István.

Kipontozódott: Horváth R. a 36. percben.

A kezdést követően a hazaiak előnyt szereztek, majd a vendégek gyorsan fordítottak és fokozatosan elhúztak, 7. perc, 8:13. A folytatásban Ács és Horváth R. pontjaival ismét fordult a kocka, 16. perc, 29:28. Ezután felváltva estek a pontok, a félidőben 34:37-et mutatott a tábla.

A pihenő után a fővárosiaknál Losonczi nem tudott hibázni (24. perc, 38:48), eközben a pápaik támadásai rendre pontatlanul végződtek. Az utolsó tíz percben a hazaiak mindent megtettek a győzelemért, de a budaiak taktikus játékkal ezt a törekvést megakadályozták.

A vendégek megérdemelten nyertek, ügyesen használták ki a hazaiak rossz napját.

Vajda József: - Gratulálok a vendégeknek, szomorú vagyok, hogy mi lélektelenül játszottunk.

Szeged-Veszprémi ESC 93:79 (24:26, 24:23, 26:16, 19:14)

Szeged, 500 néző. V.: Vétek, Maár.

Szeged: Kovács 11, Vida 16,  Nyilas 146, Gémes 203, Molnár M. 5. Csere: Tanács 273, Horváth, Varga, Széll, Mészáros, Simándi, Molnár B. Edző: Bonifert Domonkos.

VESC: Mérész 33, Faragó 236, Szabó 8, Jilling , Pataki 206. Csere: Kiskós, Nagy 11, Horváth D., Bovánovics 113, Gábriel, Száraz, Fekete 33. Edző: Molnár István.

Az 1-8. helyért lejátszott mérkőzésen a kezdést követően a vendégek remekül küzdöttek, 4. perc, 6:12. A házigazdák rendezték soraikat és 20:19-nél átvették a vezetést. A veszprémiek azonban nem hagyták magukat és hullámzó játék alakult ki.

A folytatásban a VESC védekezésben is kitűnőt nyújtott és a 15. percben 29:39-re megugrott. Ugyanaz történt mint korábban vendéglátók ismét beleerősítettek, a félidőben 48:49 állt a táblán. A pihenőt követően a Tisza-partiak keményítettek védekezésükön, ami nem ízlett az egyetemistáknak, 25. perc, 60:53.

A hazaiak előnyük birkotában nyugodtabban játszottak és a játékrész végéig 74:65-re húztak el.

Az utolsó tíz percben a szegediek agresszív védekezését a játékvezetők elnézően kezelték, a megszerzett labdákból foylamatosan 36. perc, 87:60. A végjátékban a veszprémiek összekapták magukat, de csak a szépítésre futotta.

Az első félidőben a nagyszerűen játszó VESC alaposan megnehezítette az esélyesebb szegediek dolgát. A másodi félidőben a hazai pálya minden előnyét élvező Tisza-partiak megérdemelten nyertek.

Molnár István: - Az első félidőben úgy játszottunk, ahogy elterveztük, a folytatásban kissé fegyelmezetlenebbek voltunk, ez meglátszott az eredményen.