Kézilabda

2009.05.21. 02:28

Egyetlenegy pontocska

Megyei körkép - A kézilabda NB I/B-ben a Beton női csapata egy pontot ott hagyott Szekszárdon, a férfiaknál viszont mindkét megyei gárda vereséggel zárta a fordulót.

Szekszárd-Vp. Beton 24:24 (10:9)

Szekszárd, 300 néző. V.: Kisfalvi, Péli.

Veszprém Beton KC: Lengyel - Bognár 3, Weigel, Földes 3, Szabadfi 3, dr. Karsai 4, Horváth 5. Csere: Fekete, Baranyai (kapusok), Smidéliusz 4, Koszorús 2, Szekeres, Velky, Kerekes. Edző: Gyurka János.

Kiállítások: 10, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2.

A női kézilabda NB I/B-ben az elmúlt hetekben jó formát mutató Szekszárd gyorsan elhúzott 8:2-re. Gyurka János időt kért, rendezte a sorokat, és a veszprémi lányok hatalmas energiákat mozgósítva a félidő végére felzárkóztak. A második játékrész már a Beton fölényét hozta, de két gólnál nagyobb különbséget nem sikerült kiharcolni.

A végjátékban hiába dolgozott ki több százszázalékos ziccert a vendégcsapat, a gyenge helyzetkihasználás miatt végül meg kellett elégednie az egy ponttal.

Jók: senki.

Az ellenfél legjobb dobói: Faust 7, Kovács 6.

A 21. forduló eredményei: Szentendre-Marcali 25:28, Szombathely-ETO II. 17:26, VKLSE Győr-Nagyatád 26:30, Siófok-Érd 27:21.

Pécsi VSE-KK Ajka 31:23 (17:12)

Pécs, 100 néző. V.: Kopornyik, Kovács P.

Le Belier KK Ajka: Kovács S. - Farkas 6, Erőss 2, Tömör 3 (2), Bajnó-czi 4, Putics 2, Pavelka. Csere: Kovács D. (kapus), Tóth, Menyhárt 1, Takács, Zeitler, Kovács Zs. 5 (1). Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

A férfi kézilabda NB I/B-ben a listavezető vendégeként 6:6-ig remekül tartotta magát az Ajka, ezután azonban négy hazai gólra nem tudott vála-szolni. Az Ajka nem igazán találta a nyitott védekezés ellenszerét, a pécsiek pedig gyors indítások után könnyedén lőtték góljaikat, s a szünetre magabiztos előnyt harcoltak ki.

A pihenőt követően fokozatosan nőtt a különbség, de az Ajka nem hagyta magát és négy gólra felzárkózott (23:19). Felváltva estek a gólok, majd ismét a pécsiek pillanatai következtek, így végül a Le Belier tisztes vereséget szenvedett el.

Jók: Kovács D., Kovács Zs., Tömör, Bajnóczi.

Az ellenfél legjobb dobói: Papp 6, Szabó 5.

Bakonyerdő-Szigetvár 26:28 (13:15)

Pápa, 100 néző. V.: Ágnecz, Sipos.

Bakonyerdő-Elmax VSE: Becsei - Sarus 1, Nagy 1 (1), Bella 3, Heiczinger 5, Petrovszki 2, Paár 4. Csere: Karácsony (kapus), Bátori 7 (1), Berta, Takács 3, Kapcsándi. Edző: Vesztergom Zoltán.

Kiállítások: 6, ill. 18 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2.

A másik férfimérkőzésen a kiesés ellen küzdő Pápa csupán a találkozó 10. percéig tudott vezetni. Küzdelmes, férfias harc alakult ki, amelyben a Szigetvár kétgólos előny-höz jutott az első játékrész végére. A fordulás után gyorsan kiegyenlített a Pápa, s három góllal meglépett.

A 42. percre azonban felzárkózott a Szigetvár (20:20), és hihetetlen hajrá kezdődött. A Pápa többször is vezetéshez juthatott volna, azonban mindig hiba csúszott a támadásokba, és így a végén a Szigetvár örülhetett.

Jók: senki.

Az ellenfél legjobb dobói: Fűge 8, Egri 5, Söptei 4.

A 24. forduló eredményei: PLER II.-Vác 31:27, Tatai HAC-Tököl 32:28, Rinyamenti KC-Ercsi 38:17, Szentendre-Hort 40:23.