Kézilabda

2010.10.18. 11:07

Izgalmas győzelem

Várpalota - Izgalmas mérkőűzésen nyert a Várpalota és továbbra is tartja magát a kézilabda NB IB élmezőnyében.

Alba Regia-VBSK
25:26 (13:15)
Székesfehérvár, 300 néző. V.: Horváth, Simó. Várpalotai Bányász SK: Kovács S.  GEBHARDT 4, NAGY CS. 5, Szöllősi A., MAZÁK 6, Soha 2, MOLNÁR 6. Csere: NYÁRI (kapus), Simon 3 (3), Méreg, Lassu, Bárdos, Varga. Edző: Török Lajos.
Kiállítások: 18, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 44, ill. 43.

A szomszédvári rangadón a Bányász fegyelmezett első félideji játékával magabiztos előnyt szerzett (7:11, 8:12). Szünet után sem változott a játék képe, rendre a vendégek vezettek, de az 53. percben utolérte ellenfelét az Alba Regia (23:23). Huszáros hajrát vágott ki a VBSK és izgalmas végjátékban, megérdemelten szerezte meg a két pontot.

Az ellenfél legjobb dobói: Molnár Cs. 6, Gáspár 5.
A másik megyei csapat, a Le Belier KK Ajka nem játszott, a vörösiszap katasztrófa miatt a városi sportcsarnokot a katasztrófavédelem foglalta le, így a Győri ETO elleni derbit későbbre halasztották.