Kézilabda

2016.03.01. 19:07

Jól állták a sarat a füredi fiatalok

Balatonfüred – A Balatonfüredi KSE jól kezdett és tartalékosan is remekül állta a sarat a listavezető ellen kedden a kézilabda NB I-ben. Kár az utolsó negyedóráért.

BKSE-Szeged

28:36 (17:17)

Balatonfüred, 600 néző. V.: Hargitai, Markó. Balatonfüredi KSE: RÓZSAVÖLGYI – Gyene 1, KASPAREK 6, Szöllősi 3, Bánhidi 2, LIGETVÁRI 6 (1), Bóka 1. Csere: Fazekas (kapus), Gerdán, GYŐRI 4 (3), Vasvári, Kemény 1, Németh 1, Gábori 3, Törteli, Déber. Edző: Csoknyai István. MOL-Pick Szeged: Wyszomirski – BOMBAC 6 (5), VRANJES 4, Blazevic, PARRONDO 5, Ilyés 4, Curavija 2. Csere: SIERRA (kapus), Balogh 2, KALLMAN 5, Hegedűs, Prodanovic, Mindegia 3, ROBLEDO 4, Goncalves 1, Fekete. Edző: Carlos Pastor.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5.

A hazaiaknál Zdolik és Petrovski, a vendégeknél Zubai, illetve Ancsin hiányzott sérülés miatt. Gyors gólváltással kezdődött meccs, majd Vranjes és Ilyés találataival elléptek a vendégek, 2:5.

Bóka és Szöllősi szépített, jól védekezett a BKSE, Kasparek a 11. percben egyenlített, 6:6. Hiába jött a válasz, nem sokkal később vezetett a Füred, 8:7.

A Szeged megrázta magát, Bombac egyenlített, ám Ligetvári duplájával ismét a hazaiaknál volt az előny. A fiatal átlövőn egyáltalán nem látszott, hogy sérüléssel bajlódik, 19. perc: 12:11. Győri szép gólja után Pastor mester időt is kért.

A folytatásban támadásban visszaesett a BKSE teljesítménye, ám a csapat hősiesen védekezett, a kapuban pedig Rózsavölgyi remek teljesítményt nyújtott. A szünet előtt a vendégek Mindegia távoli bombájával az utolsó másodpercben egyenlítettek.

A második félidő elején Kasparek kétszer is betalált, azonban Győri hetesét védte Sierra, Kallman pedig megszerezte a Tisza-partiaknak a vezetést, 19:20. Ligetvári egalizált, azonnal jött a válasz, Csoknyai István tanácskozásra hívta csapatát.

A 40. percben 20:22-ről folytatódott a meccs. A Szeged egyre hatékonyabban védekezett, Sierra jó formában védett, négy gólra nőtt a különbség, 46. perc: 23:27.

Elfáradt a Füred, ami nem is volt csoda. Még a sokkal hosszabb kispaddal rendelkező vendégeknél is rengeteg volt a figyelmetlenség és a technikai hiba. A hajrában ettől függetlenül már maximálisan a kezében tartotta a mérkőzést a listavezető. A hazai játékosok a végére kicsit el is kedvetlenedtek, kár volt érte, mert 40-45. percig igazán jól állta a sarat az együttes.

Összességében biztos szegedi siker született, de az utolsó negyedórától eltekintve a hazaiakat is dicséret illeti.

A szegediek jól kontráztak a végén

Csoknyai István: - Negyvenöt percig jól játszottunk, tartottuk a lépést a bombaerős BL-csapat Szegeddel. A végén az elkapkodott befejezések miatt lekontráztak minket a vendégek, s ebből alakult ki a nagyobb különbség.

A Balatonfüredi KSE legközelebb március 9-én, szerdán a Gyöngyös otthonában lép pályára, majd március 13-án, vasárnap a PLER alakulatát fogadja. Utóbbi meccsel le is zárul a bajnokság alapszakasza, a BKSE a felsőházban folytatja.