Kézilabda

2015.11.20. 19:26

Magabiztos játékkal nyert a Füred, az Eger nem késztette nagy csatára a hazaiakat

Balatonfüred - Az idei szezon újoncát fogadta péntek este a Balatonfüredi KSE a kézilabda NB I-ben.

BKSE -Eger

31:23 (16:10)

Balatonfüred, 400 néző. V.: Hargitai, Markó. Balatonfüredi KSE: FAZEKAS - Gábori 2, KASPAREK 4, Gerdán, Bánhidi 2, ZDOLIK 6, Bóka 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Szöllősi 4 (2), Gyene 3 (1), Kemény 1, Ligetvári 2 (1), Győri 1, NÉMETH 3, Törteli, Nemes 1. Edző: Csoknyai István. Eger: Kovács - LEZÁK 4, PADLA 4, Dobó 1, Kocsis 2, Szabó 3, Iváncsik 2. Csere: Radulescu, Repóth (kapusok), Bajorhegyi 1, TAKÁCS 4 (2), Szűcs 1, Kiss 1, Szilágyi. Edző: Rosta István.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.

Az újonc Eger először szerepelt a Balaton Szabadidőközpontban. Kasparek góljára Szabó válaszolt kezdésként, majd a folytatásban is felváltva estek a találatok, 10. perc: 4:3.

Zdolik elfutása után először vezetett kettővel (5:3) a Füred. Kezdett összeállni a hazaiak védekezése, a hatékony védőmunkát gyors indítások követték. Emberelőnyben négyre növelte a különbséget a BKSE, 8:4. Még az is belefért, hogy Gyene második hetesét a kapu fölé lőtte.

A Balatonfüredi KSE (képünk előterében Gyene Norbert) könnyedén nyert hazai környezetben
Fotó: Zwicker Tamás

A vendégek 9:4-es állásnál, a 17. percben kértek időt. Nem volt hibátlan a hazaiak játéka, de Zdolikék kézben tartották a meccset. Ugyan-akkor a védekezését megnyi-tó Eger sikeresen tapadt vetélytársára, 25. perc: 12:9.

Végül megnyugtató, hatgólos előnnyel vonulhatott pihenő-re a Balaton-parti csapat.

Szünet után ott folytatták a felek, ahol abbahagyták: az Eger igyekezett minél szorosabbá tenni a küzdelmet, de a Füred magabiztos volt. A 38. percben Zdolik hatodik találatával 21:13-ra alakult az állás. Nem sokon múlt a tízgólos differencia elérése, de a vendégek ismét csökkenteni tudták a különbséget, 46. perc: 24:18. A jól teljesítő Fazekast váltó Rózsavölgyi védett egy-két szépet, de a fal valahogy nem akart előtte újra összeállni.

A találkozó vége csak csordogált, összességében simán nyert a BKSE.

Remek csapatuk van a füredieknek

Csoknyai István: - Amit elterveztünk, azt sikerült is végrehajtanunk. Megérdemelten gyűjtöttük be a pontokat. Jól teljesítettünk, az egész csapatot dicséret illeti, a fiatalok is remekül szálltak be a küzdelembe.

Rosta István: - A kilenc válogatott játékost felvonultató hazaiak ellen csak a második félidőben sikerült villantanunk tudásunkból. Az első játékrész nem sikerült túl jól. Remek csapatuk van a balatonfüredieknek.