Kézilabda

2016.01.29. 18:21

Nyolcgólos játékosok

Balatonfüred – Lassú kezdés után gólzáporos edzőmeccset játszott egymással a Balatonfüredi KSE és a Komló kézilabdacsapata pénteken.

BKSE-Komló

32:25 (15:12)

Balatonfüred. V.. Horváth, Marton. Balatonfüredi KSE: Rózsavölgyi, Fazekas (kapusok), Gerdán, Németh, Győri 3, Bóka 1, Törteli 1, Gyene 4 (2), Nemes 1, Ligetvári 8 (2), Gábori 2, Vasvári 1, Mátó 3, Kasparek 8, Kemény, Szilágyi. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 4, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 7/4, ill. 0/0.

Több fiatal is keretbe került a hazaiaknál, a rutinosak közül a Mihail Petrovski, Zdolik Bence és Szöllősi Balázs hiányzott. Egy Szöllősi azért volt a pályán, a szintén NB I-es vendégeknél Balázs bátyja, Bence szerepet kapott.

Nem volt valami gólzáporos a meccs eleje, a 15. percben 6:5-öt mutatott az eredményjelző. A fürediek vezettek, de elhúzni nem tudtak, 23. perc: 10:9. A folytatásban szép fokozatosan építette előnyét a BKSE.

Szünet után egyre nagyobb volt a különbség a két csapat között, 39. perc: 21:15., 46. perc: 27:18. A Komló a folytatásban visszakapaszkodott, de a hajrá megint a füredieké volt, 55. perc: 30:21. Végül hét gól maradt meg a hazai előnyből.

A meccs végén Mátót kellett letámogatni a pályáról, a fiatal beállós a bokáját fájlalta. A hazaiaknál Ligetvári Patrik és a cseh Stanislav Kasperek játszott nagyon gólerősen.