Kosárlabda

2011.12.05. 09:11

A kosarasok újra bizonyítottak

Veszprém - Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokságban önbizalom-növelő győzelmet aratott a Veszprémi Egyetem SC: a Honvédot magabiztosan verték a hazaiak.

Novothny Ottó

Veszprémi ESC_Honvéd
76:63 (25:20, 23:17,
20:4, 8:22)

Veszprém, 350 néző. Vezette: Magyari, Esztergályos. V. Egyetem: Kováts, Mérész 10, Faragó 28/15, Fekete 8, Horváth 13/9. Csere: Kiskós 6, Oltárczy 11/9, Baksa, Pintér, Dreiszinger. Edző: Szájer József. Honvéd: Tursics 11, Földi 5/3, Nagy 6, Taga 9/9, Bohanek 13. Csere: Benes 2, Stefán, Theisz, Kohári 8, Szeleczky 9. Edző: Mészáros István.

A kezdést követően egyik csapat sem tudott komoly előnyt kialakítani, 6. perc, 14:12. Annak ellenére is így alakult az eredmény, hogy a hazaiak négy hárompontost is dobtak. A negyed végére aztán elhúztak a vendéglátók,  majd a folytatásban sikerült tovább növelni az előnyt, 34:24. Ekkor kisebb hullámvölgybe kerültek az egyetemisták, a kétperces kosárcsendet a fővárosiak kihasználták és felzárkóztak, 16. perc, 36:30.

A félidőben 48:37-et mutatott az eredményjelző. A hosszabb pihenőt követően a remekül védekező veszprémiek ellen a Honvéd hat percen keresztül nem tudta gyűrűbe juttatni a labdát, 28. perc: 63:39. Érezni lehetett, hogy eldőlt a találkozó, annak ellenére, hogy az utolsó negyed elején ötperces hazai gólszünet következett, 35. perc. 70:52. A végjátékban a Honvéd a lehetőségtől megtáltosodott és mindent megtett, hogy utolérje ellenfelét, ám ez már nem sikerülhetett.

Látszott a házigazdákon, hogy nagyon akarnak. Ez elsősorban az első és a harmadik negyedben mutatkozott meg, akkor minden tekintetben jobbak voltak. Más kérdés, hogy az utolsó tíz percben fáradni látszott a házigazda alakulat, amely, ha ekkor pontosabban céloz, sokkal nagyobb arányban nyerhetett volna.

Szájer József:
- A játékosok nagyjából beváltották ígéretüket, gratulálok nekik a sikerhez. A Nagykanizsa és a Bonyhád ellen hazai pályán hasonló lendületet és akaratot várok.