Kosárlabda

2010.05.10. 16:53

Csupa szív kosár pápai módra

Budapest - Az NB IB-s kosárlabda-bajnokság rájátszásában a 9-16. helyért lejátszott mérkőzésen a pápaiak nagyszerű idegenbeli győzelemmel vágtak vissza a hazai vereségért.

Novothny Ottó

Kaszások-Pápa KC 77:87 (11:19, 16:20, 17:17, 33:31)
Budapest, 200 néző. V.: Jakab, Józsa.
Óbudai K.: Utlassa 8, Drevenka 159, Losonci 8, Nagy B. 133, Tiba 2. Csere: Bozó 4, Medve 63, Tóth 17, Gáspár 4. Edző: Peremiczki István.
Pápa-Damla: Magyar 6, Fülöp 146, Ács 206, Horváth R. 143, Henrik 209. Csere: Perger 33, Bogdán 103, Horváth A., Balogh, Pető. Edző: Vajda József.
Kipontozódott: Magyar a 37. percben.

A Kaszások elleni hazai vereséget követően visszavágásra készültek a pápaiak, akik éppen a fővárosiak elleni pápai találkozó után alakították át játékoskeretüket. A kezdést követően a vendégek kitűnően játszottak, 7. perc, 5:14. Henrik és Horváth R. hárompontosaival alakult ki a különbség. A folytatásban a ragyogóan küzdő pápaiak Fülöp irányításával a 15. percben már 15:33-ra vezettek. A házigazdák ekkor keményebb védekezésre váltottak, aminek az eredménye 25:33-as állás lett. Ám ezután a pápaiak lehűtötték a házigazdák kedélyét, a félidőben 27:39.

A hosszabb pihenőt követően folytatódott a harcias játék, amiben a pápai fiatalok megfelelő partnernek bizonyultak. A sokáig sérült Bogdán találatainak köszönhetően maradt a különbség, 29. perc, 38:55. Az utolsó tíz percben a hazai csapat egész pályás letámadással és állandó személyi hibával próbálta széttördelni a játékot. Ács a lepattanó labdáért folytatott harcban és a labdafelhozatalban is remek teljesítménnyel segítette a fiatalokat, 37. perc, 59:74. A végjátékban az óbudaiak néhány távoli kosarával megközelítették ellenfelüket a Kaszások, de a vendégeket ez nem zavarta meg, magabiztosan nyertek.

Kemény, hajtós, küzdelmes mérkőzésen a végig vezető pápaiak teljesen megérdemelten nyertek.

Vajda József: - Csak gratulálni tudok a csapatnak a csupa szív játékhoz, csúsztak, másztak, nyertek.