Kosárlabda

2015.10.19. 07:10

Tizenegy pontos siker

Veszprém, Budapest – Végig kézben tartotta a Vasas elleni mérkőzést a Hoya Pannon Egyetem Veszprém, és megérdemelt sikert aratott a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Vasas Akadémia–Hoya Veszprém

68:79 (16:18, 11:25, 15:15, 26:21)

Budapest, 150 néző. V.: Gelencsér, Maár, Mintál. Vasas Akadémia: Faragó 15/3, Surmann P. 17/3, Garamvölgyi 11, Nshimba 5, Andrássy 2. Csere: Surmann G. 11, Boros 2, Kiss 1, Völgyi 2, Zsemlye 2, Steier, Kozma. Edző: Sárosi Bulcsú. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Vertetics 12/3, Novák 4, Kámán 20, Takács 10, Körtélyesi 22/9. Csere: Simon 6, Sipos 5, Blaskovits, Kovács. Edző: Mérész Csaba.

A házigazdák 9:6-ra elléptek a mérkőzés elején, ám a jól lepattanózó Kámán és a lendületbe jött Körtélyesi vezetésével fordított a Veszprém (11:12, 11:16), de a negyed végére csak két ponttal ment a Hoya. A második játékrészt egy 7:0-s rohammal indította a vendégcsapat (16:23), s a különbség fokozatosan nőtt, köszönhetően a masszív védelemnek és Körtélyesi hármasainak. A félidő végére már tizenhat ponttal mentek az egyetemisták (27:43).

A Vasas elleni győzelem két kulcsfigurája Körtélyesi Gergely (balra) és Kámán Tamás (középen) volt, jobbra Mérész edző

Fotó: Penovác Károly

A hosszabb szünetet követően mindkét alakulat pontatlanná vált, így percekig mindkét oldalon csak egy-egy kosár esett (29:45). Majd Kámán és Körtélyesi kosaraival már húszpontos volt a differencia (29:49). A Vasas játéka varázsütésre megváltozott, és egy 9:0-s szériával visszajött a meccsbe (40:51).

Az utolsó felvonás Vertetics hármasával indult. Visszavett a tempóból a Hoya, és ezt kihasználva újból felzárkózott a házigazda (57:64), sőt 64:68-nál úgy tűnt, izgalmas hajrá elé nézünk. Mérész edző jókor kért időt, és az utolsó percekben a Veszprém újból magabiztosan kosarazott, megérdemelten szerezte meg a győzelmet.