Külföld

2008.09.10. 09:04

<u>Aranyérem után két paralimpiai bronz</u>

<b>Peking</b> - Két bronzérmet szereztek a magyarok a pekingi paralimpia hétfői versenynapján. <em>Vereczkei Zsolt</em> 50 méter háton, a már 100 m pillangón aranyérmes <em>Sors Tamás</em> 100 m gyorson lett harmadik.

nincs nev

Zámbó Diána 50 m háton hatodik, Becsey János 100 m gyorson nyolcadik helyen végzett.

Kovács Ervin előfutamában a második, összesítésben a negyedik legjobb eredménnyel jutott be az 50 méteres pillangóúszás döntőjébe. Az élete első paralimpiáján szereplő 17 éves Baka Dorottya 100 m háton futamában 5., összesítésben 9. lett, így csupán hajszállal maradt le a fináléról.

Vincze Gábor a cselgáncsozók versenyében vigaszágon is kikapott, végül a hetedik helyet szerezte meg. A sportlövő Gurisatti Gyula a pisztolyosok 10 méteres versenyének selejtezőjében 551 körös eredménnyel 19. lett.

A magyarok jelenleg az érmet szerző országok között egy arany- és két bronzéremmel a 20. helyen állnak - írja a Népszava Online.