A több száz versenyző táncos 121 színvonalas koreográfiával nevezett
Az ország minden részéről érkező táncművészeti csoportok mutatkoztak be a Kisfaludy Sándor Művelődési Központ által immár 10. alkalommal megrendezett Dunántúli Táncversenyen. A több száz versenyző táncos 121 színvonalas koreográfiával nevezett. A nagy érdeklődésre való tekintettel a verseny zökkenőmentes lebonyolításához minden szakmai igényt kielégítő szükséges feltételek biztosítása érdekében az idei évben a jubileumi rendezvényt a Ramassetter iskola épületében, tornacsarnokában tartották.
A Dunántúli Táncverseny Bajnoka címet a veszprémi Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió nyerte el. A képen az Óceán című koreográfiájuk részlete látható Fotó: Tóth B. Zsuzsa/napló
A reggeltől késő estig tar-tó egész napos program folyamatosan óriási érdeklődés mellett zajlott. A fellépők hozzátartozói mellett ugyan-is számos érdeklődő tekintette meg a versenyszámokat. A mini, gyermek, junior és felnőtt korcsoportokban meghirdetett népszerű versenyen klasszikus balett, jazzbalett, kortárs tánc, modern tánc, show-tánc, hastánc, mazsorett, hip-hop, rock’n’roll, színpadi látványtánc és táncszínház kategóriában mutatták be a versenyzők a színvonalasabbnál színvonalasabb, látványos koreográfiákat a táncot kedvelő közönség nagy örömére. A táncverseny jelentősége a bemutatkozási lehetőség amatőr, de magas színvonalon működő táncegyesületek, alapfokú művészeti tánciskolák, tánccsoportok és táncos produkciók részére is.
A verseny megszervezésével az intézmény célja a tánc mint kulturális, művészeti ág népszerűsítése, a táncegyüttesek működésén keresztül a tehetséggondozás, a fiatalok hasznos szabadidejének eltöltése, egészséges életmódra nevelése, mozgáskultúrájának fejlesztése.
– Fontosnak tartjuk a tánccsoportok, táncosok, művészeti vezetők, koreográfusok további eredményes munkájának szakmai segítését. Nem utolsósorban célunk Sümeg kulturális turizmusának fejlesztése, hiszen nagyszerű érzés, amikor a verseny alkalmából az ország minden részéről érkező 500-600 versenyző, valamint azok hozzátartozói a szakmai programon túl boldogan élvezik városunk vendégszeretetét, igénybe veszik a vendéglátási, szállodai szolgáltatásokat, megtekintik a belváros gyönyörű nevezetességeit, és továbbviszik városunk jó hírnevét – mondta lapunknak Szerencse Károlyné intézményvezető. A versenyszámokat kiváló szakmai zsűri értékelte a tánctechnika, a koreográfia, az előadásmód, összhatás és eredetiség szempontjai szerint. Alapos érté-keléssel vették figyelembe a tánctechnika nehézségi fokát, az adott stílus jellemző jegyeit, a koreográfia egyediségét, ötletességét, mondanivalóját, a zenével való összhangját, a tér kihasználtságát, a megjelenést, a kisugárzást.
Az eredmények
A Dunántúli Táncverseny Bajnoka címet a veszprémi Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió nyerte el. Kiemelt arany produkciókkal, táncos és koreográfusi elismerésekkel a művészeti hatásért és magas színvonalú szórakoztatásért járó különdíjakkal érdemelte ki az együttes az elismerést. Művészeti vezetőjük, Kiszelyné Czibik Tünde ki-emelkedő művészi-pedagógiai munkáját a zsűri koreográfusi nívódíjjal jutalmazta.
A Sümeg-kupát a zalaegerszegi Albatrosz TSE nyerte el. A Molnár Ágnes művészeti vezetésével működő együttes kiváló arany minősítésű akrobatikus és nehéz tánctechnikai elemeket is felvonultató, látványos koreográfiái és tehetséges táncosai nagy sikert arattak a közönség körében is.
Sümeg-kupa díjat érdemelték ki a Rezidance együttes dinamikus csoportjai is, akik Janzsó-Varga Enikő kiemelt arany és arany minősítésű, eredeti koreográfiáival emelték a verseny színvonalát. A Tapolca térségéből nevezett Tapolcai Mazsorett és Zászlóforgató Együttes junior csoportja Spanyol táncával bronz minősítést kapott, a sümegi Broadway Táncegyüttes modern tánc kategóriában Otthon című, lélekemelő műsorszáma pedig arany minősítésben részesült.