Úgy mondta, a koordináció rengeteg munkát igényel.
– Ha visszatekintek az elmúlt évre, bár még jó néhány szép program és feladat áll előttünk, jóleső érzéssel tölt el, hogy színvonalas programokban gazdag, sikeres évet zárunk, sportnyelven szólva, csapatmunka volt. A kulturális intézmények, a turisztikai egyesület, a szolgáltatók nagy többsége összefogott a siker érdekében. Ha kellett, kisegítettük, biztattuk egymást – vélekedett Cserép László. Rámutatott: – Évről évre csiszolódunk a közös munkában, tanulunk és javulunk is. Nem félünk őszintén megfogalmazni a gyengeségeket sem. Például a promócióban, a közönségszervezésben tudunk még fejlődni. Jobban kellene figyelni a családosokra, a fiatal felnőttekre.
Céljuk, hogy az igényesség mellett nagyobb hangsúlyt helyezzenek a könnyebb műfajokra. Már javában készülnek 2020-ra, így a kiállításokra is, több kurátorral már a szerződést is megkötötték. Tervezik, hogy programokkal kapcsolódnak a jövő évi, budapesti Eucharisztikus világkongresszushoz, és a nagy nemzetközi sportrendezvényekhez, mint a szkander Európa-bajnokság, az úszóverseny, és sokat várnak a Giro d’Italia kerékpáros versenytől is. Nagy rendezvénynek ígérkezik a Trianon-évforduló, ami már terítéken van.
Cserép László önkormányzati osztályvezető egy helyi amatőr művészekből álló csoport kiállításának megnyitóján a polgármesteri hivatalban Fotó: Kovács Erika/Napló
Füreden idén is népszerűek voltak a nagy rendezvények, például a Jókai-napok, az Anna-fesztivál és -bál, a Quasimodo-költőverseny, a romantikus reformkor, a szüreti fesztivál, a gasztronómiai napok, de mind megújult a szereplőkben, kísérő programokban. A Könyv-bor-jazz fesztiválra idén már jelentkeztek külföldi hírességek is, és gazdagodott a vitorlabontó, családoknak szóló bemutatóval, gyerekprogrammal. A Jókai-napokat pedig még több irodalommal, kiállítással szervezték meg. Büszkék a Lesznai Anna és Zoób Kati találkozása című kiállításra, valamint Az éltető víz című tárlatra, ami rekordot döntött, mert két hónap alatt több mint 5000 látogató kereste fel. Látványosan változott a borhét, ami sok kiállítással, borászati színpadokkal, jazz-zel, népzenével rukkolt ki, és húszszázalékos látogatói növekedést ért el.
Az Anna-bálon újdonságnak számított a Gyógy tér megnyitása, elegáns díszlettel, nagyszínpaddal, operettgálával. Már fókuszálnak a 200. bálra, ami 2025-ben lesz, amikor akár több ezer emberrel is terveznek, hogy a bál egész Füredé legyen. Céljuk, hogy a felső- és a távolabbi városrészben több programot kínáljanak, amiről már híres a zsinagóga, az Arácsi Népház. További lehetőségeket rejt a Papsokai-templomrom, a Koloska-völgy, a sportcsarnok.
– Jövőre is nehéz év elé nézünk. A hagyományos feladataink mellett az Európa kulturális fővárosa címet elnyert Veszprémmel együtt sok munka vár ránk, hogy a térség, így Füred is megfeleljen e címnek. Egyre nagyobb feladatot jelent az országosan is elismert kulturális intézményeink munkájának koordinálása, turisztikai „termékké” alakítása. Továbbra is egyik legfontosabb célunk, hogy a füredi polgárokat minél jobban bevonjuk a híresen gazdag hagyományainkra épülő, értékteremtő munkába – vélekedett Cserép László.