MKB (törlés)

2006.03.23. 10:35

Vastaps a vendégeknek

Komló - A férfi kézilabda NB I alapszakaszának 21. fordulójában a 6. helyen álló Komló otthonában lépett pályára tegnap este az MKB Veszprém együttese.<BR>

Mórocz Zsolt

Komló MKB VKC- 22:33 (11:17). Komló, 1200 nézõ. V.: Bujdosó, Tomecskó.
Komló: Pókos - Csorba 2, Minya, TOLSZTIH, Horváth R. 2, SUTKA 8, Egri 1. Csere: MÉSZÁROS, Gombos (kapusok), Kilvinger 1, Cifra 1, GYÁFRÁS 5(5), Péter Szabó 2, Papp I. Edzõ: Papp László. MKB: TATAI - Tombor 3, Gulyás, BUDAY 5, GÁL 10, Pérez 4, Pásztor 2. Csere: LUSNYIKOV, LAPCEVIC 2, IVÁNCSIK 5(3), Eklemovic 2. Edzõ: Zdravko Zovko.

Kiállítások: 2, ill 4 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása: 5 perc után 1:3, 10.: 2:7, 15.: 5:10, 20.: 7:13, 25.: 8:15, 30.: 11:17, 35.: 12:19, 40.: 14:22, 45.: 17:24, 50.: 19:28, 55.: 20:31, 60.: 22:33.

Már az ifjúsági csapatok elõmeccsén legalább kétszázan voltak a lelátón. Minden bizonnyal ez annak volt köszönhetõ, hogy ezen a mérkõzésen dõlt el a bajnoki cím sorsa. Az aranyérem megszerzéséhez a veszprémi fiataloknak a döntetlen is elég lett volna, de Velky Mihály kitûnõ tanítványai 31:26-ra gyõztek.
A felnõttek összecsapására zsúfolásig megtelt a nézõtér. Kisebb sérülés miatt nem nevezték Lazarovot, valamint Sola és Myrhol is úgy ült le a kispadra, hogy csak vész esetén kell játszania. Nagy szeretettel üdvözölte a komlói publikum a melegítésre kivonu- ló MKB-t. A kezdés elõtt a szurkolók arról beszélgettek, hogy a város szeretné megpályázni a Magyar Kupa négyes döntõjének rendezését.

"Kék az isten!" - skandálták a kék-fehér zászlót lobogtató hazai szurkolók, amikor Egri vezetést szerzett a Komlónak. És akkor sem csüggedtek, amikor válaszként zsinórban öt gólt lõtt az MKB. Tíz perc elteltével már azt kiabálták, hogy "mindent bele", mert ekkorra öt gól lett a különbség. Idõt kért a hazai mester, Papp László, és ez használt a házigazdáknak, akik az elsõ játékrész közepén négy-re csökkentették hátrányukat. Ám ekkor újra veszprémi percek következtek, és fõleg Gál gólerõsségével hétre növelte elõnyét az MKB. Sutka találataival a szünet elõtt felzárkóztak a hazaiak, de a pihenõre újra hatgólos vendégelõny-nyel vonultak öltözõikbe a csapatok.
Fordulás után már nyolccal vezettek a vendégek, amikor új nótára váltott a komlói "B" közép. "Soha ne add fel!" - énekelték a drukkerek. A játékrész közepén ritmust váltott az MKB, és végül nagy-arányú gyõzelmet aratott, amiért vastaps volt a jutalma.

Papp László: - Ha kicsit jobban hiszünk magunkban, akkor nem csak a mérkõzés egyes periódusaiban lettünk volna eredményesek. Szurkolunk, hogy az MKB jusson be a BL-döntõbe.
Zdravko Zovko: - Jó mérkõzést játszottunk, megfelelõ felkészülés volt számunkra a Pamplona ellen.Bajnoki címet szerzett az MKB ifjúsági csapata