<STRONG>Szombaton és vasárnap is kiütéses gyõzelmet aratott az NB I-ben az MKB</STRONG>

Kerkai Attila

Veszprém - Két mérkõzést játszott a hétvégén a férfi kézilabda NB I-ben az MKB VKC. A címvédõ
a papírformának megfelelõen mindkét összecsapást biztosan megnyerte.
Szombaton az újonc Komlót fogadták a veszprémiek a Március 15. utcai sportcsarnokban. Ezt megelõzõen 2002 szeptemberében találkozott utoljára a két csapat a királynék városában, és akkor gólszegény meccsen 27:12 (14:5)-re nyertek a házigazdák. Négy veszprémi nevelésû játékossal (Cifra Tibor, Gyáfrás Dávid, Horváth Roland, Horváth Szilárd) erõsítette meg sorait a Baranya megyei gárda, amely öt perc elteltével vezetett a bajnok otthonában, ám ezt követõen az MKB elsõsorban a már Tatabányán is javuló formát mutató Tombor eredményes játé- kával, valamint Gál és Pásztor góljaival fokozatosan elhúzott. Ezúttal a szünet után sem ültek le a veszprémiek, védekezésük még szilárdabb lett - Lusnyikov és Lapcevic rengeteg komlói lövést blokkolt -, elöl pedig most már Lazarov, Buday, Iváncsik, Myrhol és Putics szórta a gólokat. A rendkívül sportszerû meccsen (kiállítás nem volt, mindössze egy sárga lapot adtak a játékvezetõk!) végül ilyen arányban is megérdemelten nyert az MKB.
- A veszprémiek bemutatót tartottak nekünk a gyors és korszerû kézilabdából - nyilatkozta lapunknak a mérkõzés után Papp László, a komlóiak edzõje.
- Játékosaim újra akartak kézilabdázni, ezért görcs nélkül, mosolyogva játszottak - mondta Zdravko Zovko, az MKB mestere.
- A korábbi "labdauntság" helyett ma láthatóan élvezték a játékot a veszprémiek - jegyezte meg dr. Soós Kálmán egykori ismert nemzetközi játékvezetõ, a megyei kézilabda-szövetség elnöke.
- Óriási élmény volt Veszprémben ellenfélként kézilabdázni, de azt hittem, szorosabb eredményre leszünk képesek - vélekedett Cifra Tibor, a vendégek legjobban teljesítõ játékosa.
- Örülök, hogy mai játé- kunkkal sikerült kiszolgálnunk a szurkolókat, akik mindig sokat segítenek nekünk a nehéz meccseken. Nagyon számítunk a biztatásukra jövõ szombaton az Arhus elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntõ elsõ összecsapásán is.
Vasárnap a Hargitát fogadták a veszprémiek. A nyáron Solymárról Miskolcra költözött együttest szeptemberben gólzáporos idegenbeli mérkõzésen 48:32 (26:18)-ra verte az MKB. Már a 40. másodpercben betalált Gál, aztán kevesebb mint egy-egy perc kellett a következõ gólokhoz, hiszen az elsõ félidõben összesen 42-szer zörgették meg a hálót a játékosok. Végig magabiztosan vezettek a veszprémiek, akiknél ezúttal Pásztor, Tombor és Gál járt elöl a góllövésben. Ráadásul emberhátrányban ugyancsak agresszívan támadtak a hazaiak, és ekkor is növelni tudták az elõnyüket. Szünet után még Tatai kapus is betalált a Hargita kapujába, mellette Putics és Myrhol gyártotta a gólokat. Közönségszórakoztató játé- kot nyújtott az MKB, és a hajrában csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e 50-szer bevenni a vendégek kapuját. Végül "csak" 47-ig jutottak a hazai- ak, de emiatt senkinek sem volt hiányérzete.
- Nincs egy súlycsoportban a két csapat - jegyezte meg bánatosan a meccs után Stranigg Ferenc, a Hargita edzõje.
- A hétvégi két mérkõzés megmutatta, hogy jó irányba haladunk.

rn

JEGYZÕKÖNYVEK
MKB Veszprém KC–Komlói Fûtôerômû 39:19 (19:12).  2005. november 26. Veszprém, 1100 nézô. V.: Hiebl, Kocic (osztrákok). MKB VKC: SOLA – TOMBOR 5, Gál 3, LAPCEVIC, LUSNYIKOV, Putics 5, Pásztor 4. Csere: TATAI (kapus), LAZAROV 9 (2), Eklemovic 3, Myrhol 3, Buday 4, Iváncsik 3, Salamon. Edzõ: Zdravko Zovko.
Komlói Fûtõerõmû: Pókos – Csorba 1, Horváth Sz. 3, CIFRA 3, HORVÁTH R. 4, SUTKA 6 (3), Péter Szabó. Csere: Mészáros (kapus), Nagy, Kilvinger 1, Gyáfrás 1 (1), Egri, Újváry, Minya. Edzõ: Papp László.

Kiállítások: 0, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2:3, 13.: 10:7, 19.: 15:7, 26.: 18:9, 30.: 18:12, 33.: 22:12, 39.: 25:13, 46.: 29:15, 53.: 34:17, 58.: 37:18.

Az ifjúsági mérkõzésen: 31:25 (17:17).

rn

MKB Veszprém KC–Kemabo-Hargita KC 47:24 (26:16). 2005. november 27. Veszprém, 1000 nézô. V.: Ágnecz, Sipos.
MKB VKC: Tatai 1 – TOMBOR 6, GÁL 6, Lapcevic, Lusnyikov, PUTICS 7 (1), PÁSZTOR 8. Csere: Lazarov 5 (1), EKLERMOVIC 1, MYRHOL 7, BUDAY 4, Iváncsik 2, Szöllôsi. Edzõ: Zdravko Zovko.
Kemabo-Hargita KC: Demeter – WIESZT 4, Savon 4 (4), Golovin 2, Kovács, HIMER 4, LEHEL 6 (5). Csere: Lovrek, Sodró 1, Kerkápoly, Szabó 1, Kiss, Váradi 2, Csatlós. Edzõ: Stranigg Ferenc.

Kiállítások
: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 9/9.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 7:2, 11.: 12:5, 20.: 19:11, 27.: 25:15, 34.: 30:16, 44.: 36:19, 53.: 42:22.

Az ifjúsági mérkõzésen: 47:16 (21:6).