Kiélezett mérkőzésen kétpontos pápai vereség

Végletekig kiélezett összecsapáson maradt alul a Conoil Motax KC Pápa a Békés alakulatával szemben a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

B. Virág Ritapáp

A Conoil Motax KC Pápa a hatodik helyről várhatja a folytatást Fotó:

Forrás: MKOSZ

Pápa–Békés 93-95 (21-29, 25-29, 18-29, 29-8)

Pápa, zárt kapus mérkőzés. Conoil Motax KC Pápa: Hódi 15/15, Murai 17/3, Sonyák 7, Koma 15, Erdei 12/9. Csere: Kiss K. 18/12, Horváth A. 9/9, Németh G., Kasza, Parcsami. Edző: Kálmán László.

Békés: Balog 13/3, Frikker 21/9, Kristics 18/12, Hargitai 20/9, Cvijin 6. Csere: Meleg 13, Széphelyi 2, Karsai, Vass 2. Edző: Balogh Vilmos.

Hódi két triplája jó felütést adhatott volna a mérkőzésnek, azonban gyorsan magukhoz tértek a vendégek, és Hargitai, valamint Kristics hármasaival fordítottak (6-15). Koma és Kiss próbálta tartani a lépést a vendégekkel, de a negyed végén nyolc ponttal vezetett a Békés.

A második játékrészben megpróbált felzárkózni a Pápa (29-31), sőt Horváth Attila két pontos trojkája után 35-35 állt a kijelzőn. A vezetést azonban nem sikerült átvenni, a Békés megint elhúzott (46-55).

A harmadik etapban húsz ponttal is vezetett a vendég együttes (53-73), sőt a 30. perc végén 87-64-re ment a Békés.

A Conoil Motax KC Pápa a hatodik helyről várhatja a folytatást
Fotó: MKOSZ

Az utolsó negyedben öt percig nem talált be a gyűrűbe a Békés, a Pápa ezt kihasználva visszajött a meccsbe (81-90). Azonban hiába hajrázott elkeseredetten, a túl sok elrontott dobás miatt nem volt esélye az egyenlítésre.

Kálmán László: – A végén volt egy nagy sanszunk, csak sajnos a büntetőket nem tudtuk bedobni. Sajnálom, hogy az első három negyedet átaludtuk. A végére viszont hiába ébredtünk fel és küzdöttünk, mert ez is kevés volt.