gyűjtemény

2018.04.16. 20:35

Rekorder lett Dani Alves

Vasárnap nyert francia bajnoki címével a brazil Dani Alves lett minden idők legtöbb trófeát nyert labdarúgója.

Paris Saint-Germain's Brazilian defender Daniel Alves holds the trophy as he celebrates after victory in the French League Cup final football match between Monaco (ASM) and Paris Saint-Germain (PSG) at The Matmut Atlantique Stadium in Bordeaux, southwestern France on March 31, 2018. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE

A Paris Saint-Germain 35 éves hátvédjének ez volt pályafutása 37. elsősége klubjai vagy a válogatott színeiben.

A páratlan sorozat még a Sevilla 2006-os UEFA Kupa-győzelmével kezdődött. Az andalúziai együttessel további négy trófeát gyűjtött, ezt követően szerződött a Barcelonához, amellyel összesen 24-szer ünnepelhetett – köztük háromszor a Bajnokok Ligájában.

A Juventusban kettő, a PSG-ben három elsőséget szerzett, ehhez jön még a brazil válogatottal elért két Konföderációs Kupa-, valamint egy Copa América-diadal.

Dani Alves a francia bajnoki címet megelőzően Maxwell-lel közösen állt az örökranglistán, melynek harmadik helyezettje a Manchester United legendája, Ryan Giggs 35 trófeával.