nba

2021.03.12. 08:30

A Brooklyn törte meg a Boston menetelését (videó)

A 40 pontos Kyrie Irving vezérletével a Brooklyn Nets hazai pályán 121-109-re legyőzte a Boston Celtics gárdáját az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

James Harden 22 ponttal és 10 lepattanóval vette ki a részét a Brooklyn győzelméből, az együttes – amelyben ezúttal nem kapott szerepet Kevin Durant és Blake Griffin sem – legutóbbi 13 mérkőzésén a 12. alkalommal kerekedett riválisa fölé. A Celticsnek ezzel megszakadt a négy mérkőzéses győzelmi sorozata.

Térdsérülését követően visszatért a Phoenixbe Devin Booker, aki a Portland elleni idegenbeli mérkőzésen a mezőny legeredményesebb játékosaként 35 ponttal járult hozzá a Suns sorozatban ötödik győzelméhez.

Jannisz Antetokounmpo 24 ponttal, 10 lepattanóval és 10 gólpasszal tripla duplával zárt – a szezonban ötödször -, csapata, a Milwaukee Bucks pedig 134-101-re lelépte a New York Knickst.

Az Atlanta jó hajrával győzte le a Torontót, a Hawks hat perccel a vége előtt még 15 pontos hátrányban volt (97-112), de a végjátékban lendületbe jött, és minimális, egypontos különbséggel nyert.

A 24. vereségét szenvedte el a szezonban a Houston Rockets, amely sorozatban a 14. alkalommal maradt alul, miután a csütörtöki játéknapon a Sacramento Kings 125-105-re fölé kerekedett.

Sorozatban negyedszer kapott ki a Golden State Warriors, ezúttal a Los Angeles Clipperstől, 130-104-re. A hazaiak győzelméből Kawhi Leonard 28 ponttal vette ki a részét.

Az Orlando sorozatban hatodszor maradt alul, legutóbb a Miami Heat kerekedett fölé. A Magicben Nikola Vucevic így hiába zárt 24 ponttal és 17 lepattanóval.